Grof bježi iz opasne zone: Moskovski velikan primio tri "komada" u Tuli

Arsenal Tula - Lokomotiva Moskva 3:1, još jedna pobjeda crnogorskog trenera protiv kluba iz kategorije velikih. Da bi borba za opstanak bila lakša, nedostaju pobjede protiv sebi ravnih

4748 pregleda 4 komentar(a)

Pobjeda, tri gola, ali i korak od sedam milja - Arsenal Tula crnogorskog trenera Miodraga Božoviča pobjegao je iz opasne zone, sa posljednjeg 16. skočio je na 12. mjesto ruske Premijer lige, nakon ubjedljivog trijumfa kod kuće nad Lokomotivom iz Moskve (3:1).

Najbolju partiju "oružara" otkada se Grof vratio na mjesto trenera golovima su potpisali Kluščevič u 17. minutu.

Zatim Markov u 40.

Na kraju i Bugarin Kostadinov 58. minutu.

Lokomotiva, koja je četvrta na tabeli, inače bivši Božovićev klub (vodio je u sezoni 2014/15), mogla je u Tuli da doživi pravu katastrofu, jer je Kluševič u 71. minutu propustio veliku šansu za 4:0.

Gosti su ublažili poraz u posljednjim sekundama, golom Brazilca Pabla glavom nakon kornera.

Crnogorski trener tako je srušio još jednog velikana ruskog fudbala, pošto je prije nešto više od mjesec u Tuli pao lider, aktuelni šampion i najmoćniji ruski klub, Zenit (2:1).

"Problem" je što su to dvije jedine pobjede Arsenala u posljednjih osam mečeva.

Da je Grofova četa i približno tako insipirisana protiv sebi ravnih - Ufe, Rostova, Himkija ili Urala, na primjer, vjerovatno se Arsenal ne bi borio za opstanak.