Jedinstvo slavilo u derbiju i otišlo na plus devet

5574 pregleda 8 komentar(a)
Fudbaleri Jedinstva, Foto: FK Jedinstvo/Facebook

Fudbaleri Jedinstva savladali su danas u Arsenal u Radanovićima 3:1 u derbiju 19. kola Druge crnogorske fudbalske lige.

Nakon ove pobjede Bejlopoljci na 1. mjestu imaju devet bodova više, ali i utakmicu više od današnjeg rivala.

Jedinstvo je povelo nakon šest minuta kada je Žarko Korać realizovao penal.

To je bio rezultat prvih 45 minuta, da bi u 59. minutu Arsenal izjednačio preko Montenegra.

Šest minuta kasnije Aldin Mušović postiže gol za Jedinstvo, a konačan rezultat postavlja Korać, drugim golom na utakmici u 73. minutu.

Mladost DG je u gostima bila bolja od Igala 2:0. Gosti su do pobjede došli u finišu - prvo je u 88. minutu gol postigao Željko Krstović, da bi u četvrtom minutu sudijske nadoknade mrežu Aleksandra Kulinovića zatresao Mirko Raičević.

Berane je na domaćem terenu bilo ubjedljivo protiv Cetinja - 5:1. Strijelci za pobjedničku ekipu bili su Danilo Vukićević, Vuk Vulević, Ivan Mićunović i Savio Oliveira dos Santos, koji je postigao dva pogotka.

Cetinjani su početkom nastavlja preko Jasmina Ljutice smanjili na 2:1, ali nisu mogli više od počasnog gola.

Ubjedljiv je bio i Kom, koji je na Zlatici savladao Grbalj 4:1. Domaći su imali tri gola prednosti nakon jednog sata igre, a strijelci su bili Miloš Radulović, Marko Kažić i Mirza Hot.

Potom su gosti smanjili preko Nikole Globarevića, a konačan rezultat postavio je Marko Đukanović.

Duel OFK Titograda i Bokelja je odložen, jer je stadion nakon obilnih padavina bio natopljen vodom.

Do kraja godine ostalo je da se odigraju neke odložene utakmice, a drugi dio sezone počinje u februaru 2022. godine.