Grofovi "oružari" nadigrali Himki i pobjegli iz opasne zone

Arsenal iz Tule Miodraga - Grofa Božovića pobjedom prekinuo niz neuspjeha na gostovanjima

3317 pregleda 0 komentar(a)
Grof prekinuo niz od tri poraza na strani, Foto: Arsenal Tula

Crnogorski trener na klupi Arsenala iz Tule, Miodrag-Grof Božović ima puno razloga za zadovoljstvo. Ne samo zbog pobjede "oružara" na gostovanju Himkiju, već i igre koju su demonstrirali njegovi igrači.

Arsenal je slavio preokretom (2:1), iako je gubio do poluvremena pogotkom Mirzova iz penala u 36.

Ipak, apsolutna dominacija i odnos u šutevima u okvir gola (11:2), korneri 11:3 u korist Grofovog tima, donijeli su zasluženi preokret i drugu pobjedu zaredom, nakon velike protiv Lokomotive u Tuli (3:1).

Izjednačujući pogodak postigao je Davitašvili u 62.

Zambijac Evans Kangva je nakon asistencije sedam godina mlađeg brata Kingsa pogodio u 87. minutu za pobjedu.

Kings Kangva je bio asistent i kod prvog gola.