Rutinska pobjeda za Lacio: Igrao Marušić, glupost i isključenje SMS-a

Čudesan preokret Verone u Veneciji, Fiorentina slavila u Bolonji

4488 pregleda 0 komentar(a)

Tri dana pošto je odigrao stresan meč protiv Udinezea, i ostao bez pobjede u 99. minutu (4:4), Lacio je navijačima poklonio mirnu utakmicu i rutinski trijumf.

"Nebesko-plavi" su lako izašli na kraj sa Sampdorijom u Đenovi - slavili su 3:1, vodili su 3:0 već na poluvremenu.

Na "Marasiju" su se pitali lideri Lacija - Sergej Milinković-Savić je postigao prvi gol, potom se dva puta upisao i Ćiro Imobile.

SMS je imao i asistenciju, a dva pogotka je namjestio Matija Zakanji.

Srpski as je kasnije bespotrebno isključen, dobio je dva žuta u razmaku od pet sekundi.

Adam Marušić se oporavio od koronavirusa i od prvog minuta igrao na poziciji lijevog beka.

Verona je ranije danas savladala Veneciju u gostima 4:3, iako je na poluvremenu gubila 3:0, dok je Fiorentina slavila u Bolonji (3:2).

Treći pogodak za "violu" je postigao Dušan Vlahović iz penala i to mu je 40. u karijeri u Seriji A.

Pobjednika nije bilo u duelu Specije i Sasuola - 2:2.