Erupcija na "Gudisonu": VAR poništio dva gola Rišarlisonu, Brazilac postigao još jedan, a Everton slavio u nadoknadi

U Italiji Empoli nakon preokreta savladao Udineze 3:1, Kaljari i Torino igrali neriješeno - 1:1. U Španiji Hetafe i Atletik Bilbao podijelili bodove - 0:0

4722 pregleda 0 komentar(a)
Rišarlison, Foto: Reuters

Fudbaleri Evertona savladali su nakon preokreta Arsenal 2:1 u 15. kolu Premijer lige.

Everton je prekinuo niz od osam mečeva bez pobjede, dok je Arsenal pretrpio drugi uzastopni poraz.

Odličan meč viđen je večeras u Liverpulu, a Everton je do pobjede došao u 92. minutu preko Greja.

Arsenal je poveo u drugom minutu sudijske nadoknade a gol je postigao Norvežanin, Martin Edegord.

Dva minuta prije pogotka Arsenala, napadač Evertona, Rišarlison zatresao je mrežu Ramsdejla, ali je gol poništen zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu Rišarlison je postigao još jedan gol, koji je takođe poništen zbog milimetarskog ofsajda. Bilo je to u 58. minutu, a Brazilac je u nevjerici posmatrao dešavanja na terenu.

U 79. minutu upornost se konačno isplatila - Grej je šutirao, lopta pogodila prečku, a onda je Rišarlison reagovao i smjestio je u mrežu. Ovog puta je sve bilo regularno.

Imao je Arsenal nakon toga sjajnu šansu da povede, ali je Nketija glavom pogodio stativu.

I onda u drugom minutu sudijske nadoknade preokret - Andre Gomeš je krenuo u kontru, pronašao Greja, koji je sjajnim udarcem sa oko 25 metara postigao gol. Uslijedila je erupcija na "Gudisonu".

Everton je prije ovog meča smijenio sportskog direktora, a čelnici su saopštili da pružaju punu podršku menadžeru, Rafi Benitesu. Nakon večerašnje utakmice, španski trener je i definitivno sačuvao posao.

"Karamele" su 12. na tabeli sa 18 bodova. Arsenal je 7. sa 23.

U italijanskoj Seriji A kompletirano je 16. kolo. Empoli je nakon preokreta savladao Udineze (3:1), dok su Kaljari i Torino podijelili bodove (1:1).

"Zebre" iz Udina su povele protiv Empolija u 22. minutu preko Delofeua. Španac je postigao četvrti gol ove sezone i izjednačio lični golgeterski rekord u jednoj sezoni na Apeninima. Bivši igrač Barselone, Evertona i Votforda je igrajući za Milan u sezoni 2016/2017 postigao četiri pogotka.

Empoli je izjednačio preko Petra Stojanovića u 49. minutu, preokrenuo je Bajrami u 59, a konačan rezultat postavio je Pinamonti u 78.

Empoli na 11. poziciji ima 23 boda, sedam više od Udinezea, koji je na 14. poziciji.

Torino je protiv Kaljarija poveo u 31. minutu kada je Karboni postigao autogol. Remi Kaljariju donio je Žoao Pedro u 53. minutu.

Kaljari je 19. na tabeli sa 10 bodova, Torino je na 13. mjestu sa devet više.

U španskoj La Ligi kompletirano je 16. kolo, a u predgrađu Madrida Hetafe i Atletik Bilbao igrali su neriješeno.

Meč je završen 0:0.