Mesi i Mbape izrešetali Belgijance, bezbolan poraz Sitija na kraju

PSŽ - Klub Briž 4:1, po dva gola Mbapea i Mesija, Lajpcig - Mančester siti 2:1 u mečevima 6. kola grupe A Lige šampiona

6154 pregleda 0 komentar(a)

Pari Sen Žermen je pobijedio Klub Briž 4:1 u Parizu, Mančester siti je doživio drugi poraz - 2:1 u Lajpcigu, u mečevima šestog kola grupe A Lige šampiona koji takmičarsku nisu odlučivali previše.

Već je bilo poznato da Siti ide u osminu finala sa 1. mjesta, PSŽ sa 2, jedina potvrda desila se u vidu 3. mjesta Lajpciga i plasmana u Ligu Evrope. Njemci bi ostali treći i da su izgubili, s obzirom da poraz Briža u Francuskoj.

Kilijan Mbape i Lionel Mesi iskoristili su relaksirani sudar sa Belgijancima da malo podese "nišanske sprave".

Mbape je već do 7. minuta imao dva gola na kontu, a PSŽ je vodio 2:0.

Prvo je pogodio u drugom, a potom i u sedmom minutu.

Leo Mesi povećao je na 3:0 lijepim golom u 38. minutu, a onda su gosti smanjili, golom Rica u 68.

Mesi je stavio tačku pogotkom iz penala 15 minuta prije kraja.

Mančester siti je "smanjio gas" nakon ovjerenog prvog mjesta, a Lajpcig to nije oprostio - 2:1.

Mađar Soboslaj doveo je Lajpcig u vođstvo u 24. minutu.

Na 2:0, u 71. minutu, povećao je Portugalac Andre Silva.

Smanjio je Rijad Marez pet minuta kasnije, ali su nade tima Pepa Gvardiole da može do preokreta ugašene u 82. minutu, nakon crvenog kartona za Kajla Vokera.