Liverpul bez sentimentalnosti - Milan "izvisio", Atletiko prošao nakon fudbalskog rata u Portugalu

Liverpul preokrenuo na "San Siru" i rasplakao Milan - 1:2, Atletiko je to iskoristio da pobjedom u Portu (3:1) izbori plasman u osminu finala. Real protiv Intera potvrdio prvo mjesto (2:0)

22251 pregleda 3 komentar(a)
Liveblog
21:02h

Rezultati uživo:

GRUPA A

PSŽ - Klub Briž 4:1 kraj

Mbape 2, 7. Mesi 38 (penal), 76. - Ric 78.

Lajpcig - Mančester siti 2:1 kraj

Soboslaj 24, Silva 71. - Marez 76.

GRUPA B

Milan - Liverpul 1:2 kraj

Tomori 29. - Salah 36, Origi 55.

Porto - Atletiko M. 1:3 kraj

Oliveira 90+5. (penal) - Grizman 56, Korea 90, De Paul 90+2.

GRUPA C

Ajaks - Sporting 4:2 kraj

Aler 9. (penal), Antoni 42, Neres 58, Berhajs 42. - Santos 23, Tabata 72.

Borusija Dortmund - Bešiktaš 5:0 kraj

Malen 29, Rojs (penal) 45+2, 53, Haland 68, 81.

23:01h

Dramatičan rasplet posljednjeg kola takmičenja po grupama Lige šampiona i prolaz Atletiko Madrida u osminu finala - ekipe koja je posljednjih 90 minuta dočekala sa posljednjeg mjesta u grupi.

Ipak, Milan nije bio u stanju da odradi svoj dio posla, čak i protiv Liverpula koji je igrao u "šarenom" sastavu.

Igrao je, međutim, Mohamed Salah, koji je još u finišu prvog poluvremena neutralisao gol Tomirija, da bi Origi u nastavku potpisao preokret - 1:2.

Sve je to iskoristio Altletiko Madrid, da u pravom fudbalskom ratu u Portugalu, utakmici na ivici tuče sa dva crvena kartona, napuni mrežu Porta u finišu i pobjedom 3:1 uhvati voz za drugu fazu.

Crna Gora će tako imati predstavnika u osmini finala Lige šampiona, a Stefan Savić, koji večeras nije igrao zbog povrede, oporaviće se do februara.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Real Madrid igra fenomenalno, a pobjedom protiv Intera (2:0), uz golove Krosa i Asensija, potvrdio je prvo mjesto u grupi D.

Ajaks je pobijedio Sporting sa 4:2 i završio takmičenje u grupi C sa svih 18 bodova, dok se Borusija Dortmund kasno raspucala - 5:0 protiv Bešiktaša uz dva gola Halanda i najavu pohoda na trofej Lige Evrope na proljeće.

22:56h

Završeni su svi mečevi.

Atletiko Madrid, uz Liverpul, ide u osminu finala, Porto nastavlja takmičenje u Ligi Evrope.

Real Madrid je potvrdio prvo mjesto trijumfom nad Interom, a Ajaks završava takmičenje u grupi sa svih 18 bodova.

Izmjena: 23:18h
22:55h

Šerif je, u takmičarski nebitnom meču, izvukao 1:1 protiv Šahtjora u gostima, a gol je u trećem minutu nadoknade dao Nikolov.

22:53h

Porto je smanjio iz penala protiv Atletika - 1:3‚ gol Serža Oliveire.

22:50h

Treći gol za Atletiko - 0:3, gol De Pola. Slavlje "kolćonerosa", tuga igrača i navijača Porta.

Pogledajte OVDJE.

Izmjena: 23:17h
22:49h

Sve je gotovo - Atletiko vodi 2:0 u Portu i slavi plasman u osminu finala.

Nakon školskog kontranapada pogodio je Korea. Pogledajte OVDJE.

22:40h

Dortmund vodi 5:0 protiv Bešiktaša, ponovo Haland.

22:38h

Real potvrđuje pobjedu protiv Intera i prvo mjesto u grupi - na 2:0 povisio je Asensio.

Sjajan gol Španca pogledajte OVDJE.

22:36h

Ajaks - Sporting sada je 4:2, gol za goste dao je Tabata.

22:32h

Ušao je Haland i odmah pogodio - 4:0 za Borusiju Dortmund protiv Bešiktaša.

22:30h

Crveni karton i za Porto, uzavrele strasti na "Dragau" - isključen je Vendel.

Deset protiv deset, još 20 minuta, Atletiko vodi 1:0 i ima rezultat koji ga vodi u osminu finala, domaćinu treba bod.

22:28h

Kakva glupost Karaska - udario je fudbalera Porta i dobio direktan crveni karton. Pogledajte OVDJE.

Atletiko vodi na "Dragao", ali će drhtati do kraja.

22:26h

Real i dalje vodi protiv Intera (1:0), a u posljednjih 20-ak minuta imaće igrača više.

Direktan crveni karton dobio je Barela.

22:20h

Četvrti gol za Ajaks protiv Sportinga (4:1), "kopljanici" će sve su prilike završiti grupu sa maksimalnih 18 bodova.

Pogodio je Berghajs.

22:19h

Ajaks je golom Neresa poveo 3:1 protiv Sportinga u Amsterdamu.

22:17h

Liverpul je preokrenuo protiv Milana, "rosoneri" padaju na 4. mjesto u grupi.

Gol za 1:2 postigao je Divok Origi, pogledajte OVDJE.

22:15h

Atletiko Madrid vodi u Portu i izbija na 2. mjesto grupe B.

"Kolćonerose" je lansirao Antoan Grizman - golom nakon prekida, u 56. minutu.

Gol i veliko slavlje Madriđana pogledajte OVDJE.

22:12h

Borusija Dortmund vodi 3:0 protiv Bešiktaša, drugi gol Rojsa.

"Milioneri" su se raspucali sada kada nemaju šanse da se plasiraju u osminu finala.

22:04h

Još 45 minuta odluke na "San Siru" i "Dragau", a stvari su iste kao na početku - Milan - Liverpul trenutno je 1:1, a Porto - Atletiko Madrid 0:0.

Ako bi ovako ostalo do kraja, uz Liverpul bi u drugu fazu prošao Porto.

21:49h

Dortmund vodi 2:0 protiv Bešiktaša. Gol je dao Rojs iz penala, a svemu je prethodilo isključenje Velintona. Pogledajte OVDJE.