Nikač razgrnuo Podgoricu, Budućnost pala u Pljevljima: Sutjeska sa plus osam otišla na pauzu, Dečić drugi

Nikač prelomio meč u Nikšiću, Rudar prekinuo niz od tri meča bez pobjede, Dečić u Tuzima savladao Zetu 1:0, Jezero u nadoknadi šokiralo Iskru, Petrovac sjajnu jesen krunisao pobjedom (2:0) nad Mornarom

35207 pregleda 20 komentar(a)
Nikač proslavlja pogodak sa Bubanjom i Markovićem, Foto: FSCG
Ažurirano: 08.12.2021. 18:53h

Fudbaleri Sutjeske na zimsku pauzu odlaze sa osam bodova prednosti u odnosu na Dečić, a devet u odnosu na Budućnost.

Nikšićani su danas u 19. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige savladali Podgoricu 3:0, dok je Budućnost u Pljevljima izgubila od Rudara 3:1.

Kiks Budućnosti iskoristio je Dečić, koji je u Tuzima savladao Zetu 1:0 i na drugoj poziciji pretekao aktuelnog šampiona.

Na četvrtom mjestu je Petrovac, koji je savladao Mornar (2:0) i krunisao odličnu jesen pod Malim brdom.

Posljednja je Zeta, dok su u zoni baraža Podgorica i Jezero.

NIKAČ PRELOMIO MEČ U NIKŠIĆU

Sutjeska je protiv Podgorice napadala 70 minuta, stvarala šanse, najviše preko Nikole Janjića, ali se rezultat nije mijenjao sve do ulaska u igru Darka Nikača.

Napadač Sutjeske je odmah po ulasku napravio pometnju na stadionu kraj Bistrice - igrao se 70. minut Augusto je ubacio loptu, Nikač glavom pogodio prečku, na odbijenu loptu natrčao Božo Marković, doveo u vođstvo ekipu Milije Savovića i postigao peti gol ove sezone.

Sedam minuta kasnije bilo je već 3:0 za Sutjesku - prvo je u 75. Nikač iskoristio asistenciju Janjića, a u 77. nakon loše reakcije odbrane Podgorice postavio konačan rezultat.

Vladimir Jovović na današnjem meču
Vladimir Jovović na današnjem mečufoto: FSCG

Nikač je najbolji strijelac Sutjeske - u jesenjoj polusezoni postigao je šest pogodaka.

Sutjeska je i u prvom poluvremenu mogla do gola, ali Janjić nije iskoristio tri šanse, dok je dobru priliku imao i Marko Matanović.

Gosti su imali jednu priliku za pogodak, u 66. minutu, ali je Suad Ličina dobro reagovao nakon udarca Luke Maraša.

RUDAR PREKINUO LOŠ NIZ I USPORIO BUDUĆNOST

Odličan meč viđen je danas u Pljevljima, gdje je Rudar bio bolji od Budućnosti 3:1 i prekinuo niz od tri meča bez pobjede.

Prvi trijumf na klupi Pljevljaka upisao je Rade Petrović, koji je prethodne sedmice stigao iz Sutjeske i preuzeo ekipu.

Budućnost je prekinula niz od četiri meča bez poraza i sa devet bodova zaostatka u odnosu na Sutjesku, a sa bodom manje od Dečića, otišla na zimsku pauzu.

U Pljevljima je Rudar poveo u 70. minutu, kada je Suaraka Zakarija pogodio glavom nakon kornera.

Pet minuta kasnije Budućnost je izjednačila - Andrija Ražnatović je centrirao, gol postigao Viktor Đukanović, koji je potvrdio sjajnu formu u finišu polusezone.

Tri minuta nakon izjednačenja novo uzbuđenje - Momčilo Raspopović je u šesnaestercu oborio Ognjena Gaševića, arbitar Savo Vujović pokazao na penal, a siguran realizator bio je Dušan Živković.

Konačan rezultat postavio je Nemanja Sekulić, koji je u finišu postigao autogol.

Rudar je imao bolje šanse, u finišu je Zakarija pogodio stativu, prijetio je Vuk Striković, dok je Budućnost u prvom poluvremenu najbolju šansu imala upravo preko Đukanovića, a u finišu meča i preko Luke Mirkovića.

U drugom dijelu, pri rezultatu 0:0 Suraka je postigao gol, arbitar ga je prvo priznao, ali onda i poništio nakon konsultacija sa pomoćnikom.

Ostaje nejasno da li je gol poništen zbog faula, ili je sudija procijenio da lopta nije prešla gol liniju.

Sporan detalj
Sporan detaljfoto: Printscreen

DEČIĆ NAJBLIŽI LIDERU

Drugi dio šampionata sa druge pozicije dočekaće fudbaleri Dečića.

Ekipa iz Tuzi danas je minimalnim rezultatom savladala Zetu, a presudio je gol Ivana Novovića u 64. minutu. Dugo je trajao napad Dečića, na kraju je lopta došla do Novovića, koji je udarcem sa oko 25 metara zatresao mrežu. Golman Zete, Aleksandar Karadžić mogao je bolje da reaguje u ovoj situaciji.

Sa utakmice Dečića i Zete
Sa utakmice Dečića i Zetefoto: FSCG

Na klupi Dečića danas nije bilo trenera, Miljana Radovića, koji odrađuje suspenziju. Radović je krajem septembra preuzeo ekipu od Edisa Mulalića i Dečić je od tada, računajući i Kup, vezao 13 mečeva bez poraza.

PETROVAC KRUNISAO SJAJNU JESEN, JEZERO KAZNILO ISKRU

Fenomenalnu jesen fudbaleri Petrovca krunisali su pobjedom nad Mornarom.

Pod Malim brdom je bilo 2:0, a oba gola domaći su postigli u finišu. Prvo je u 74. minutu Marko Živanović jedan odbitak sproveo u mrežu, da bi četiri minuta kasnije Adnan Bašić iskoristio kiks odbrane gostiju i postigao novi pogodak.

Petrovac je uglavnom prijetio iz prekida, šanse imao i u prvom poluvremenu, dok je Mornar najbolju šansu imao tek u finišu, ali je oprezan na golu domaćih bio Sergej Joksimović.

Petrovac drugi dio sezone dočekuje sa 4. pozicije. Tim Vladimira Jankovića ima 30 bodova, dok je Mornar na 7. mjestu sa 21 bodom.

Ekipa iz Bara je bez pobjede u Telekom 1. CFL na 10 uzastopnih mečeva.

Inače, meč u Petrovcu kasnio je deset minuta, jer se arbitar, Mileta Šćepanović povrijedio na zagrijavanju, pa je meč sudio Nikola Cvijović.

OFK Petrovac, Petrovac

Jezero je iznenadilo Iskru i slavilo i Danilovgradu 1:0.

Jedini pogodak postigao je Fatih Muković u šestom minutu sudijske nadoknade.

Iskra je bila bolji rival, imala sjajne šanse, ali Balša Sekulić u prvom poluvremenu i Žarko Grbović u finišu nijesu bili precizni.

I onda u 96. minutu kazna - Muković je uzeo loptu, šutirao sa 30-ak metara i donio važnu pobjedu svojoj ekipi u borbi za opstanak.

Jezero je do pobjede došlo sa igračem manje, jer je Irfan Šahman grubo faulirao Davora Kontića i dobio drugi žuti karton.

Sa utakmice Iskre i Jezera
Sa utakmice Iskre i Jezerafoto: FSCG

Jezero na pauzu odlazi sa 9. mjesta i šest bodova manje u odnosu na Mornar, koji je u sigurnoj zoni.

Iskra nije završila polusezonu - u ponedjeljak je na programu odloženi meč 16. kola sa Mornarom.