Barsa bez nokaut faze poslije 20 godina, Benfika, Lil i Salcburg u osmini finala, u Bergamu se igra u četvrtak

Utakmica Atalante i Viljareala pomjerena za sjutra u 16.30 zbog jakog snijega u Bergamu

Volfsburg - Lil 1:3

Stefen 89 - Jilmaz 11, Dejvid 72, Gomes 78.

GRUPA H

Juventus - Malme 1:0

Ken 18.

Zenit - Čelsi 3:3

Klaudinjo 38, Azmun 42, Ozdojev 90+4 - Verner 2, 85, Lukaku 62.

Izmjena: 22:53h
23:02h

Poslije tačno 20 godina Barselona neće biti učesnik nokaut faze Lige šampiona - španski klub je izgubio na gostovanju Bajernu u Minhenu (3:0), pa je drugo mjesto u grupi E preuzela Benfika, koja je u Lisabonu savladala Dinamo Kijev (2:0).

U osminu finala večeras su se plasirali Lil i Salcburg iz grupe G, dok će o drugom putniku u nokaut fazu iz grupe F Atalanta i Viljareal odlučiti sjutra (16.30) budući da je večerašnji meč pomjeren zbog snijega, koji je večeras padao u Bergamu.

U Minhenu je sve bilo poznato u 1. poluvremenu kada je Bajern imao dva gola prednosti, a strijelci su bili Tomas Miler i Liroj Sane. Barselona je omiljeni Milerov protivnik - Njemac je protiv ove ekipe postigao osam golova na sedam utakmica, više nego protiv bilo koje druge ekipe u ovom takmičenju.

Miler je večeras ispisao istoriju njemačkog fudbala - postao je prvi Njemac koji je u Ligi šampiona postigao 50 golova.

Konačan rezultat na praznoj "Alijanc areni" postavio je mladi Džamal Musijala.

Barselona je prije tačno dvije decenije posljednji put završila takmičenje u grupnoj fazi Lige šampiona. Tada je u grupi završila iza Milana i Lidsa, a ispred Bešiktaša.

A i Benfika je u prvom dijelu riješila pitanje pobjednika protiv Dinama. Strijelci su bili Jaremčuk i Žilberto.

Veliki uspjeh "orlova", koji su u konkurenciji Bajerna i Barselone osigurali osminu finala.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U nokaut fazi igraće još Lil i Salcburg, koji su to pravo obezbijedili kroz grupu G.

Lil je savladao Volfsburg 3:1 golovima Jilmaza, Dejvida i Gomesa i osvojio prvo mjesto u grupi. Počasni gol za "vukove" postigao je Stefen. Drugo mjesto pripalo austrijskom šampionu, Salcburgu, koji je golom Okafora na domaćem terenu savladao Sevilju.

Od ranije je poznato da sa prve pozicije iz grupe F u osminu finala ide Mančester junajted, koji je večeras remizirao (1:1) na "Old Trafordu" sa Jang Bojsima. Domaći su poveli u 9. minutu preko Grinvuda, gosti izjednačili u 42. preko Rajdera, nakon velike greške Van de Beka.

Drugi putnik u osminu finala iz grupe F biće poznat sjutra, kada Atalanta i Viljareal budu odigrali meč u Bergamu. Viljareal uoči tog susreta ima bod više.

Iz grupe H sa prve pozicije u osminu finala ide Juvenuts, koji je savladao Malme 1:0, a sa druge Čelsi. Aktuelni šampion Evrope igrao je neriješeno na gostovanju Zenitu - 3:3.

22:28h

Lil protiv Volfsburga vodi 3:0, golove su postigli Dejvid i Gomes.

22:22h

Bajern vodi 3:0 protiv Barselone, strijelac Musijala.

Barsa će i definitivno igrati u Ligi Evrope.

22:12h

Tomas Miler je prvi njemački fudbaler, koji je u Ligi šampiona postigao 50 golova.

22:10h

Poveo je i Salcburg protiv Sevilje - strijelac Okafor.

Gol pogledajte ovdje.

21:50h

Tomas Miler je postao osmi fudbaler, koji je u Ligi šampiona postigao minimum 50 golova.

21:49h

Utakmica Atalante i Viljareala igra se sjutra u 16.30 objavila je Uefa.

21:43h

Barsa je pred ispadanjem iz Lige šampiona - Bajern vodi 2:0 u Minhenu.

Iako ima da se igra još 45 minuta zaista je teško povjerovati da Barselona može da preokrene, ili da Benfika u Lisabonu izgubi od Dinama.

Nastavlja se sunovrat Barselone ove sezone.

Inače spektakularan drugi gol za Bajern je postigao Liroj Sane, a pogledajte ga ovdje.

U grupi F je Jang Bojs izjednačio protiv Junajteda, a gol Rajdera pogledajte ovdje.

Sjajnom golu Rajdera prethodila je greška Van de Beka,

21:34h

Bajern je poveo protiv Barselone - strijelac Tomas Miler.

Bavarci nemaju milosti, guraju Barselonu ka Ligi Evrope.

"Blaugrana" mora da preokrene i pobijedi ukoliko želi da igra osminu finala Lige šampiona.

Milerov pogodak pogledajte ovdje.

21:30h

U Minhenu i dalje nema golova - Bajern - Barselona 0:0.

21:24h

Šest minuta nakon prvog, Benfika postiže drugi gol, a strijelac je Žilberto.

21:22h

Svi učesnici osmine finala neće večeras biti poznati. Umjesto večeras Atalanta i Viljareal će igrati sjutra, a termin još nije poznat.

Meč je pomjeren zbog jakog snijega.

21:18h

Benfika je povela protiv Dinama - gol je postigao Jaremčuk u 16. minutu.

Sjajna timska akcija, gol pogledajte ovdje.

Benfika je sada na poziciji koja vodi u osminu finala.

U Minhenu i dalje nema golova.

21:11h

U grupi G sve četiri ekipe su u igri za prolazak u osminu finala, a najbliži nokaut fazi sada je Lil.

Šampion Francuske vodi na gostovanju Volfsburgu, a gol je postigao Burak Jilmaz.

21:09h

Ralf Rangnik je večeras izveo kombinovani sastav, ali je Mančester protiv Jang Bojsa poveo već u 8. minutu.

Gol je postigao Grinvud.

Lijep gol engleskog fudbalera, a pogledajte ga ovdje.

21:05h

Utakmica Atalante i Viljareala počeće u 21.20, kako bi redari uklonili snijeg sa terena, da bi meč mogao nesmetano da se igra.

20:39h

Završene su utakmice u Torinu i Sankt Peterburgu - Juventus - Malme 1:0 i Zenit - Čelsi 3:3.

Čelsi takmičenje u grupi H završava na 2. mjestu, Juve sa liderske pozicije ide u osminu finala.

Tim iz Londona vodio je u Rusiji 1:0 golom Vernera, da bi Zenit do odlaska na odmor preokrenuo preko Klaudinja i Azmuna.

U nastavku Čelsi ponovo stiže do prednosti, a strijelci su bili Lukaku i još jednom Verner.

Konačan rezultat postavio je Erokhin u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Juve je slavio u Torinu protiv Malmea zahvaljujući pogotkom Kena.

20:36h

Izjednačenje u Rusiji u finišu utakmice, Zenit stiže do gola protiv Čelsija - 3:3.

Strijelac Erokih u 94. minutu. Sjajan gol ruskog fudbalera, a pogledajte ga ovdje.