Totenhem oduvao Real, Siti osvojio Napulj

Totenhem i Siti u osmini finala, Napoli pred eliminacijom
110 pregleda 0 komentar(a)
Kristijano Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.11.2017. 21:53h

Totenhem je ubjedljivo savladao Real 3:1 i u velikom stilu dva kola prije kraja grupne faze Lige šampiona plasirao se u osminu finala eminentnog takmičenja.

Gol Alija kojem je prethodio ofsajda Tripijea bio je uvod u krah madridskog kluba u nastavku. Ali je uz pomoć Ramosa duplirao vođstvo, da bi poslije sjajne kontre Eriksen osigurao pobjedu. U finišu je smanjio Ronaldo, ali nije uspio da vrati neizvjesnost.

Štoperi Otamendi i Stouns, odnosno Aguero i Sterling omogućili su Sitiju pobjedu u Napulju, a neuspjeh u meču sa engleskom ekipom doveo je klub sa juga Italije na rub eliminacije.

Napoli do kraja grupne faze mora da savlada Šahtjor kod kuće i Fejenord, takođe pred svojim navijačima i da se nada da Ukrajinci neće osvojiti bod protiv Sitija, koji je večeras ovjerio osminu finala.

Grupa E

Sevilja - Spartak Moskva 2:1

Lengle 30, Banega 59. - Promes 78.

Liverpul - Maribor 3:0

Salah 49, Emre Džan 64, Staridž 90.

Tabela: Liverpul 8, Sevilja 7, Spartak 5, Maribor 1.

Grupa F

Napoli - Mančester siti 2:4

Insinje 21, Žoržinjo 62. - Otamendi 34, Stouns 49, Aguero 70, Sterling 90.

Šahtjor - Fejnord 3:1

Fereira 14, Marlos 17, 67. - Jorgensen 13.

Tabela: Mančester siti 12, Šahtjor 9, Napoli 3, Fejnord 0.

Grupa G

Bešiktaš - Monako 1:1

Tosun 54. - Roni Lopes 45+1.

Porto - Lajpcig 3:1

Erera 13, Pereira 62,90. - Verner 48.

Tabela: Bešiktaš 10, Porto 6, Lajpcig 4, Monako 2.

Grupa H

Totenhem - Real Madrid 3:1

Ali 27, 56, Eriksen 65. - Ronaldo 80.

Borusija Dortmund - Apoel 1:1

Gereiro 29. - Pote 52.

Tabela: Totenhem 10, Real Madrid 7, Apoel 2, Dortmund 2.

Tok utakmica:

90. minut - Sve je riješeno u Napulju, Sterling za 2:4.

90. minut - Staridž daje treći gol za Liverpul protiv Maribora.

80.minut- Malo nade za Real, Ronaldo je pogodio mrežu Totenhema koji sada vodi 3:1.

78. minut - Promes vraća nadu Spartaku u Andaluziji. Smanjio je na 2:1.

70. minut - Opet vodi Siti u Napulju, Serhio Aguero za 2:3.

67. minut - Marlos za Šahtjor, 3:1 za Ukrajince protiv Fejenorda.

65. minut - Real je nokautiran u Londonu. Perfektna kontra Totenhema, asistencija Kejna i gol Totenhema za 3:0.

64. minut - Emre Džan za sigurnih 2:0 Liverpula protiv Maribora.

62. minut - Žoržinjo sa 11 metara, 2:2 u duelu Sitija i Napolija.

62. minut - Pereira za novo vođstvo Porta protiv Lajpciga.

59. minut - Banega za sigurnih 2:0 Sevilje protiv Spartaka.

56. minut- Novi gol za Totenhem. Šutirao je Dele Ali, lopta je zakačila Ramosa i završila u mreži Kasilje. 2:0 za engleski tim.

52. minut - Iznenađenje u Dortmundu. APOEL preko Potea stiže do 1:1 protiv Borusije.

49. minut - Preokret u Napulju, Stouns je dao gol za Siti. Oba štopera "građana" dali su golove na jugu Italije.

49. minut - Probio je Liverpul bedem Maribora, strijelac je Salah.

48. minut - Lajpcig stiže do izjednačenja u Portu, pogodak je postigao Verner.

46.minut - Nastavljene su utakmice.

Totenhem ima minimalnu prednost protiv Reala golom Alija, dok je na vođstvo Napolija preko Insinjea Siti odgovorio pogotkom Otamendija. Gol viška nakon 45 minuta imaju i Porto, Sevilja, Šahtjor i Borusija, dok iznenađujuće nema golova u duelu Liverpula i Maribora.

34. minut - Izjednačenje u Napulju, Otamendi daje gol za Siti.

30. minut - Prednost za Sevilju protiv Spartaka iz Moskve. Strijelac je Klemon Lengle.

29. minut - Gereiro je probio bedem APOEL-a, Borusija stiže do vođstva.

27. minut - Totenhem vodi protiv Reala. Tripije je asistirao Aliju, koji je lako ubacio loptu u gol, ali je desni bek domaćih prije centaršuta bio u ofsajdu.

21.minut - Eksplozija pod Vezuvom, Lorenco Insinje je donio prednost Napoliju protiv Sitija. Sjajni dupli pas prije realizacije odigrao je sa Mertensom.

17. minut - Goleada u Ukrajini, Marlos je strijelac, Šahtjor vodi 2:1.

14. minut - Brz odgovor Šahtjora, Fereira za 1:1.

13.minut - Prednost za Porto protiv Lajpciga, pogodio je Erera.

12.minut. - Fejenord vodi na terenu Šahtjora, strijelac je Jorgensen.

1. minut. - Počelo je sedam mečeva četvrte runde Lige šampiona.

Večeras se igraju mečevi četvrtog kola u grupama E, F, G i H.

Bešiktaš i Monako igrali su 1:1, pa je tim iz Istanbula došao na korak od osmine finala, a Monako je na ivici eliminacije.

Gosti su poveli golom Ronija Lopesa, finišu poluvremena, izjednačio je Čenk Tosun u 54. minutu iz penala.

Stevan Jovetić je igrao od 26. minuta, kada je zamijenio Lemara.

Totenhem i Real igraju derbi u Londonu, a oba tima su jednom nogom u drugoj rundi iz grupe H. Imaju po sedam bodova, šest više od Borusije Dortmund i Apoela.

U grupi F, Napoli dočekuje Mančester siti i mora da pobijedi, jer ima tri boda manje od drugoplasiranog Šahtjora. Siti je na vrhu sa devet.