Real je gazda u Madridu!

Realu gradski derbi, Atletiku sve manje nade da odbrani titulu

7273 pregleda 2 komentar(a)

Real Madrid je u fantastičnoj formi i 10. vezanom pobjedom uspio je da slavi i jednu od najdražih - protiv gradskog rivala i aktuelnog prvaka Atletiko Madrida sa 2:0.

Na "Santjago Bernabeu" Real se predstavio kao ozbljniji i bolji tim, a zahvaljujući sjajnoj formi Vinisijusa i klasi nedovoljno oporavljenog Karima Benzeme, "merengesi" su poveli u 16. minutu.

Francuski napadač nije igrao u nastavku, zamijenio ga je Luka Jović, ali je Real dobio i taj dio igre, ali Francuz je oborio lični ekord u godini jer je dao 36 golova za Real ukupno sa selekcijom 45.

Vinisijus je bio asistent a strijelac Asensio za konačnih 2:0.

Brazilac Vinisijus od početka sezone u ligi ima skor od 10 golova i četiri asistencije

Probao je Atletiko, oslabljen neigranjem povrijeđenog ali ključnig defanzivca Stefana Savića, imao je i šanse.

Najbolju u nadoknadi vremena kada je volej Žoao Feliksa sa sedam metara pogodio u lice golmana Kurtou.

Tek Real u La Ligi nije izgubio posljednjih deset gradskih derbija sa Atetikom i suvereni je lider na tabeli.