Bajern se poigravao sa "švabama", het-trik Gnabrija, Levandovski (opet) pretekao Gerda Milera

Bavarci nakon gola u finišu prvog dijela, u nastavku kontrama uništili redove Štutgarta - 0:5

7035 pregleda 1 komentar(a)

Bavarska mašina je punom parom radila u Štutgartu.

U premijernom meču 16. kola Bundeslige, njemački šampion je dao pet golova "švabama" na "Mercedes-Benz areni" - 0:5.

Serž Gnabri je pet minuta prije kraja prvog poluvremena fenomenalnim golom na asistenciju Sanea otključao bravu domaćina.

U nastavku, nakon vođstva, bilo je mnogo lakše za tim Juliana Nagelsmana, koji je kontrama unišio redove Štutgarta.

Gnabri je u 53. minutu, na asistenciju Levanandovskog, dao drugi gol, otvorivši sve koridore ka golu domaćina.

Uloge su potom bile promijenjene - Gnabri je bio asistent, a Levandovski realizator, dva puta - u 40. i u 53. minutu.

Najbolji strijelac Bajerna je stigao do učinka od 42 gola u kalendarskoj godini, pretekavši legendarnog Gerda Milera. Poljak je u maju srušio rekord Milera i po broju golova u jednoj takmičarskoj sezoni Budndeslige.

Gnabri je u 74. minutu kompletirao het-tik za konačnih 0:5.

Nakon četvrte uzastopne pobjede Bajern ima devet bodova više od Borusije Dortmund, koja sjutra dočekuje posljednjeplasirani Grojter Firt.

Štutgart je 15. na tabeli, tik iznad zone baraža.