Sedmica Sitija, rafali De Brujnea - Lids deklasiran na "Etihadu", Bjelsin najteži poraz (video)

Mančester siti - Lids 7:0, Norič - Aston Vila 0:2 u prvim mečevima 17. kola Premijer lige

3880 pregleda 0 komentar(a)

Lids je desetkovan došao u Mančester, sa povredama nakih od ključnih igrača (Filips, Bamford, Koh, Rodrigo...), ali je rezultat ipak "previsok" za standarde Premijer lige - 7:0 za aktuelnog šampiona i lidera.

Prošle sezone, tim Marsela Bjelse je baš na "Etihadu" ostvario jednu od najvećih pobjeda otkada se prije godinu i po vratio u Premijer ligu, a večeras je doživio rezultatski najteži poraz.

Popularni "ludak" je, takođe, doživio najubjedljiviji poraz u trenerskoj karijeri, a vodio je Espanjol, Atletik Bilbao, Marsej, Lacio, Lil...

Ni sa oslabljenim timom, protiv napadački najmoćnijeg protivnika, argentinski trener nije odustao od otvorene igre (drugačije i ne zna), a ishod je bio jedini mogući - gomila golova u mreži.

Pogađali su Foden u 8, Griliš u 13, De Brujne u 32. i 62, Marez u 49, kao i štoperi Stouns u 74. i Ake u 78. minutu.

Prvi gol De Brujnea na meču, u 32. minutu, bio je ukupno 500. Mančester sitija pod komandom Pepa Gvardiole, dok je drugi gol Belgijanca, u 62. bio najljepši trenutak na meču.

Pogledajte ga OVDJE.

Siti na vrhu ima četiri boda više od Liverpula, pet od Čelsija, ali rivali imaju po meč manje, i igraju u četvrtak - "redsi" kući sa Njukaslom, "plavci" sa Evertonom, takođe na domaćem terenu.

Aston Vila je slavila u Noriču - 2:0, i nastavila odličnu seriju pod Stivenom Džerardom.

Četiri pobjede, u šest utakmica, uz poraze od najtežih rivala - Sitija i Liverpula.

Ramsi u 34. i Votkins u 87. minutu donijeli su trijumf timu iz Birmingema protiv posljednjeplasirane ekipe na tabeli.