Prva prava Murinjova "recka": Roma deklasirala Atalantu u Bergamu

"Vučica" prekinula veliku seriju "boginje"

3339 pregleda 0 komentar(a)

Roma ove sezone nije pobijedila nijedan derbi u Seriji A, osvojila je samo bod protiv Napolija, a danas je došao momenat i za prvu pobjedu tima Žozea Murinja protiv velikih rivala.

"Vučica" je deklasirala Atalantu u Bergamu 4:1 i prekinula veliku seriju protivnika, koji je bio bez poraza posljednjih 10 utakmica, imao šest trijumfa zaredom...

Već u 55. sekundi je Tami Ejbraham najavio iznenađenje na sjeveru Italije, da bi u 27. minutu prednost gostiju udvostručio Nikolo Zaniolo.

"Boginja" se vratila u igru do poluvremena preko Luisa Murijela, kasnije je izgledalo i da ima prepoznatljiv ritam, da je blizu izjednačenja.

Poništen joj je pogodak za 2:2 u 68. zbog ofsajda, i od tog momenta je sve išlo naruku Rimljanima.

U 72. su dočekali prekid iz kojeg su riješili pitanje pobjednika.

Žordan Veretu je izveo slobodan udarac, a Kris Smoling zatresao mrežu..., da bi nekoliko minuta kasnije pogodio još jednom Ejbraham.

Bivši napadač Čelsija je prvi Englez od 1995. i Dejvida Plata koji je bio dvostruki strijelac u Seriji A.

Roma je sada peta na tabeli, ima bod više od Fiorentine, a tri od Juventusa i Lacija. Od "viole" i "stare dame" ima i meč više...