Bombarder Vlahović dostigao Ronalda, Fiorentini bod od 0:2

Fiorentina je remizirala sa Sasuolom - 2:2

8072 pregleda 0 komentar(a)
Ljubičasti zavise od forme Vlahovića, Foto: Reuters

Uzbudljiva utakmica na otvaranju dana u Serji A u Firenci između domaće Fiorntine i Sasuola završena je remijem - 2:2.

Gosti su na poluvremenu vodili sa 2:0, golovima Skamake u 32.

I Fratezija u 37. minutu.

Ipak, u nastavku su "ljubičasti" podigli nivo igre, napadali i kao kruna došao je gol Dušana Vlahovića u 51. minutu.

Mladi srpski napadač je na taj način ušao u istoriju Serije A - bio je to njegov 33. gol u 2021. godini. Od 1960. godine smo su on i Kristijano Ronaldo imali takav golgeterski skor u kalendarskoj godini.

Vlahović za tri dana ima šansu da prestigne Portugalca, na meču koji Fiorentina igra protiv Verone u gostima.

Deset minuta kasnije Konsilji je odbranio šut Vlahoviću ali je asistent kod kola njegovog gola, Toreira bio najbliži na odbijenu loptu i izjednačio rezultat.

U 68. Biragi je laktom zakačio suparničkog irača, saigrači Fiorentine su protestovali smatrajući da nije mogao da vidi rivala, ali je morao u svlačionicu.

Sa igračem manje je Fiorentina probala, ali i Sasuolo je išao po sva tri boda i u nadoknadi je bio blizu. Ipak VAR je srušio njihove nade da će dobiti penal.