Barselona zaustavila Sevilju i učinila uslugu Realu

4652 pregleda 1 komentar(a)
Sa meča Sevilja - Barselona, Foto: Reuters

Barselona je učinila uslugu Realu, koji bi na pauzu mogao da ode sa čak osam bodova više od najbližeg pratioca, ako u srijedu slavi u Bilbaou.

Katalonci su igrali 1:1 sa Seviljom na Pishuanu, prekinuli seriju Andalužana od tri vezane pobjede u La Ligi.

Mogli su da uzmu i tri, imali su pola sata igrača više, stativu u finišu...

Drugoplasirana Sevilja je povela u 32. minutu golom Papua Gomesa, a do poluvremena je izjednačio Ronald Arauho, glavom nakon kornera.

U 64. minutu Barsa je dobila brojčanu prednost, nakon što je Žil Kunde dobio crveni karton, jer je loptom u glavu pogodio Đordija Albu.

Gosti su do kraja imali dominaciju, dvije dobre prilike, preko Gavija i Dembelea, koji je pet minuta prije kraja uzdrmao stativu.