Vest Hem četvorkom prekinuo seriju poraza, Konte remijem postao rekorder Totenhema

Bod na gostovanju Sautemptonu (1:1) bio dovoljan da Antonio Konte ispiše istoriju i postane prvi trener Totenhema koji nije poražen na prvih sedam utakmica otkada je postavljen

5060 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje igrača Vest Hema nakon pobjede na "Vikaridž roudu", Foto: Reuters

Poslije tri vezana poraza - dva u Premijer ligi, jedan u Liga kupu, Vest Hem se vratio na pobjednički put.

"Čekićari" su rutinski slavili na gostovanju Votfordu, koji se vratio na teren poslije 18 dana pauze zbog koronavirusa, ali nije mogao ništa, jer je na svom "Vikaridž roudu" poražen čak 4:1.

"Stršljenovima" je ovo peti vezani neuspjeh u Premijer ligi, a posljednju pobjedu su upisali prije 20. novembra protiv Mančester junajteda (4:1), kada su "potpisali" otkaz Ole-Gunaru Solskjeru.

Domaći su, doduše, poveli golom Emanuela Denisa, da bi do poluvremena preokrenuli Tomaš Souček i Said Benrama.

U nastavku su pogađali i Mark Nobl iz penala i Nikola Vlašić, pa se Vest Hem vratio na 5. mjesto, sa bodom i dvije utakmice više od Totenhema.

Sparsi su preko 50 minuta imali igrača više, ali im to nije bilo dovoljno za više od remija na gostovanju Sautemptonu.

"Sveci" su poveli golom Džejmsa Vord-Prausa u 25. minutu, da bi u 39. Mohamed Salisu skrivio penal i dobio drugi žuti karton, a Hari Kejn bio precizan sa bijele tačke.

Sjajnom napadaču je VAR poništio gol za preokret u 2. poluvremenu, ali je i remi bio dovoljan da Antonio Konte ispiše istoriju i postane prvi trener Totenhema koji nije poražen na prvih sedam utakmica otkada je postavljen.

Kristal Palas je savladao Norič 3:0 i ostavio "kanarince" zakucane za začelje.

Norič je postao prva ekipa u istoriji Premijer lige koja je u jednom mjesecu doživjela pet poraza, a nije dala ni gol.