Tako se osvajaju titule: Siti bježi na vrhu nakon 10. uzastopne pobjede (VIDEO)

Sjajna serija na kraju 2021. godine donijela Gvardiolinom timu osam bodova prednosti na vrhu u odnosu na drugoplasirani Čelsi. U nizu "građana" našao se i Brentford (1:0 u gostima)

7171 pregleda 1 komentar(a)

Mančester siti hita ka novoj tituli, četvrtoj u posljednjih pet sezona, četvrtoj u šest godina Pepa Gvardiole na klupi.

"Građani" su slavili na gostovanju Brentfordu sa 1:0, upisali 10. uzastopnu pobjedu i drugoplasiranom Čelsiju pobjegli osam bodova.

Trećeplasirani Liverpul, koji je vjerovatno opasniji rival, ima devet bodova manje, ali i meč manje.

U svakom slučaju - pristojna razlika za Gvardiolin tim u predvečerje Nove godine, a tačno na polovini sezone.

Brentfordu je presudio Fil Foden, golom na granici ofsajda u 16. minutu, nakon centaršuta De Brujnea. VAR je konsultovan, ali je sve bilo regularno - pogledajte OVDJE.

Centimetri, međutim, nisu bili na strani Sitija kada je minut prije kraja poništen gol Laporta (VAR pokazao ofsajd), ali pobjeda nije bila ugrožena.

Siti 1. januara gostuje Arsenalu, pokušaće da nastavi seriju, a dva najveća rivala (Čelsi i Liverpul) sastaju se međusobno.

Mančesterski tim je završio kalendarsku godinu sa čak 36 pobjeda, što je apsolutni rekord Premijer lige.