Espanjol u finišu preokrenuo u Valensiji

Valensija vodila do 83. minuta, Espanjol preokrenuo - 1:2 na kraju, u prvoj utakmici 19. kola La Lige i posljednjem meču u Španiji u 2021. godini

7131 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Espanjola, Foto: El Mundo Deportivo

U neobičajemom terminu za španske fudbalske prilike, posljednjeg dana odlazeće, samo nekoliko sati prije nove godine, Valensija i Espanjol odigrali su premijerni meč 19. kola La Lige.

Slavili su gosti iz Barselone - 2:1, iako su gubili do sedam minuta prije kraja.

Povela je Valensija golom Omara Alderete u 51. minuti, da bi preokret i pobjedu Espanjolu donijeli golovi Raula De Tomasa iz penala u 83. i Havija Puada u 89. minutu.

Valensija je u 83. minutu ostala s igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Hugo Duro, skrivivši penal.

Espanjol je deveti s 26 bodova, dok je Valensija na osmom mjestu s 28 bodova.

Ostali mečevi 19. kola igraju se 2. i 3. januara - lider Real gostuje Hetafeu u predgrađu, drugoplasirana Sevilja igra sa Kadizom Milutina Osmajića, dok Atletiko Stefana Savića igra kući mali madridski derbi s Rajo Valjekanom.

Barselona, koja je tek sedma, putuje na Baleare gdje je čeka sudar s Majorkom.