Bajern poražen u Minhenu, Menhengladbah zna kako sa Bavarcima

Na startu proljeća u Bundesligi Borusija Menhengladbah slavila u Minhenu - 2:1

4254 pregleda 0 komentar(a)
Zomer je opet bio sjajan, Foto: REUTERS

Fudbalsko proljeće u Bundesligi počelo je burno - senzacionalnim porazom aktuelnog prvaka i lidera Bajerna na Alijanc areni.

Bolja je bila Borusija Menhengladbah - 2:1.

A Bajern je odličnio ušao u utakmicu, Miler je asistirao a Robert Levandovski potvrdio golgetersku klasu u 18. minutu.

Ipak, gosti su kenuli otvoreno, i devet minuta kasnije Nojhaus je izjednačio.

U vatrometu šansi, otvorenoj igri gosti su bili opasniji i imali više dobrih prilika a Lajner je u 31. pogodio glavom nakon kornera. Iako je njegova reakcija bila sjajna, golu je doprinijela loša reakcija Ulriha.

Bajern je imao ogromnih kadrovskih problema, osim golmana Nojera, Nagelsman nije mogao da računa na čak 13 igrača - Dejvis, Gorecka, Toliso, Upamekano, Sane...

Borusija je do pluvremena promašila nekoliko sjajnih šansi, ali i Bajern, koji je bio opasniji u nastavku ali je Jan Zomer dokazao standardno dobru formu na golu ekipe iz Menhengladbaha.

Borusija je ove sezone elimnisala Bajern u 16-tini finala Kupa Njemačke pobjedom od čak 5:0 u Menhengladbahu.