Čudesni preokret u Rimu: Juve za sedam minuta od 1:3 do 4:3

Roma imala sve, na kraju promašila penal za remi

18533 pregleda 3 komentar(a)
De Šiljo je pogodio za 4:3, Foto: Reuters

Kakav meč u Rimu, kakav preokret u režiji Juventusa i kakav poraz za Žozea Murinja - Romi je bilo malo i vođstvo od 3:1 poslije 55 minuta igre, na kraju je morala da se pomiri s porazom - 4:3.

"Stara dama", koja je do večeras postigla samo 28 golova u 20 utakmica, prevazišla je sebe na "Olimpiku", iako je dugo izgledalo da je čeka još jedan težak poraz i razočaranje.

Na kraju, Juveu je trijumf donio Matija de Šiljo tek drugim pogotkom u karijeri u Seriji A, a odbranio ga je Vojćeh Šćensni koji je odbranio penal Lorencu Pelegriniju.

Roma je povela preko Tamija Ejbrahama u 11. minutu, poravnao je Paulo Dibala za 1:1 na poluvremenu.

A u 48, pa 53. minutu "vučica" je nagovijestila veliki trijumf - Henrih Mhitarjan je pogodio za 2:1, Pelegrini majstorski iz slobodnog udarca za 3:1.

Malo ko je tada mogao i da pomisli da će kapiten Rome pola sata kasnije postati tragičar.

Juve je smanjio preko Manuela Lokatelija u 70, izjednačio je Dejan Kuluševski u 74, a totalni preokret je potpisao De Šiljo u 77. minutu.

U 83. je Šćensni zaustavio Pelegrinija sa 11 metara pošto je Matajs de Liht skrivio penal i dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom.

Poljak je prozreo namjeru rivala, a Pelegrini je loše reagovao i na odbijenu loptu kada je pri šutu proklizao.