Majstorija Koree, remi Viljareala i Atletika (VIDEO)

Viljareal - Atletiko Madrid 2:2

5780 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Viljareala, Foto: Reuters

Atletiko Madrid je na gostovanju Viljarealu osvojio bod - duel na stadionu "La Keramika" završen je 2:2.

Mnogo uzbuđenja viđeno je u meču 20. kola La Lige, a Atletiko je poveo već u 10. minutu kada je Anhel Korea maestralno savladao Ruljija. Domaći su na centru igrališta izgubili loptu, a Argentinac odmah šutirao i postigao pogodak.

U 23. minutu penal za Viljareal - šutirao je Đerar Moreno, ali je njegov udarac odbranio Jan Oblak. Potom je odbijenu loptu u mrežu proslijedio Dani Pareho, ali je njegov pogodak poništen zbog igranja rukom.

Ipak, domaći su brzo stigli do izjednačenja, a strijelac u 29. minutu bio je Pau Tores, nakon velike greške Oblaka.

Domaći su preokrenuli u 58. minutu, a strijelac je bio Alberto Moreno, a asistenciju Đerara Morena.

"Kolćonerosi" su izjednačili preko Kongdobije u 68. minutu, ali je u ovoj situaciji golman Viljareala morao bolje da reaguje.

U finišu je tim Dijega Simeonena ostao sa igračem manje, jer je upravo Kongdobija dobio dva žuta kartona.

Atletiko je 4. sa 33 boda, Viljareal na 8. mjestu ima 29 poena.