Sva četiri meča završena rezultatom 1:0

6269 pregleda 1 komentar(a)
Detalj sa utakmice Maroko - Gana, Foto: twitter.com/CAF_Online

Drugi dan 33. Kupa afričkih nacija nije donio mnogo uzbuđenja, ali jeste jednu koincidenciju - sva četiri meča završena su rezultatom 1:0.

U derbiju dana, Maroko je savladao Ganu golom Sofijana Bufala u 83. minutu i donio bodove Vahidu Halilhodžiću u balkanskom obračunu sa Milovanom Rajevcem.

U istoj grupi (C), Gabon se namučio sa Komorskim Ostrvima, a presudio je pogodak napadača katarskog Al-Arabija, Arona Bupendze, u 15. minutu.

Najkasnije je do pobjede stigao Senegal, koji je u 97. minutu, golom iz penala asa Liverpula Sadija Manea, srušio Zimbabve.

U grupi B je trijumf upisala i Gvineja protiv Malavija, a potpisao ga je defanzivac francuskog drugoligaša Tuluza, Isijaga Sila u 35. minutu.