Krah Reala u Đironi, prva pobjeda Malage

Đirona Real, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.10.2017. 21:48h

Prvo gostovanje Reala u Kataloniji, nakon proglašenja nezavisnosti i političkih previranja, završeno je - krahom.

Šampion Španije i Evrope poražen je od Đirone 2:1, u desetom kolu Primere, nakon preokreta u drugom poluvremenu.

To je drugi poraz Reala u prvenstvu, za velikih osam bodova zaostatka za liderom Barselonom.

Izgledalo je da će Madriđani lako odnijeti bodove, kada je Isko u 12. minutu pogodio za vođstvo.

U nastavku je domaćin napravio veliki preokret, golovima Stuanija u 54. i Portua u 58. minutu.

Drugi gol Đirone je sumnjiv, čini se da je Portu bio u ofsajdu.

"Izgubili smo, imamo osam bodova manje, ali ništa se ne mijenja. Real može da se vrati. Imaćemo boljih dana, a naši rivali će gubiti bodove", smiren je bio Zinedin Zidan.

A prvu pobjedu u sezoni upisala je Malaga.