Čelsi u finalu, čeka boljeg iz duela Liverpul - Arsenal

4537 pregleda 0 komentar(a)
Tuhel i Ridiger nakon meča, Foto: REUTERS

Fudbaleri Čelsija izborili su plasman u finale Liga kupa nakon što su i u revanšu polufinala pobijedili Totenhem sa 1:0.

"Plavi" su u prvom susretu na svom terenu 5. januara slavili sa 2:0, dok je u u drugom meču bio dovoljan jedan pogodak.

Postigao ga je Antonio Ridiger u 18. minuti nakon ubačaja iz kornera.

U 56. minuti sudija Andre Mariner je dosudio penal za domaćina, nakon starta Kepe, ali nakon pregleda video snimka promijenio je odluku. Totenham nije imao sreće s VAR-om ni u u 64. minutu kada je Hari Kejn pogodio za 1:1, ali pogodak je poništen nakon video intervencije zbog ofsajda.

Čelsi je izborio deveto finale Liga kupa, a do sada je pet puta slavio, posljednji put 2015.

U finalu će igrati protiv pobjednika dvoboja Liverpula i Arsenala.

Prva polufinalna utakmica je na rasporedu u četvrtak na Enfildu, a revanš je sedam dana kasnije u Londonu.