Petarda Fiorentine u Napulju, Milan jedva eliminisao Ševčenkovu Đenovu

Dva meča riješena tek nakon produžetaka

4685 pregleda 0 komentar(a)

Milan je našao put do četvrtfinala Kupa Italije, ali malo ko je očekivao tako žestok otpor Đenove - čak 120 minuta mu je trebalo da izbaci ekipu koju s klupe vodi legenda "rosonera" Andrij Ševčenko (3:1).

"Grifoni" su i vodili na "San Siru" od 17. minuta i gola Ostigarda, ali su kasnije popustili pod pritiskom favorita.

Prvo je Žiru u 74. izjednačio, da bi u produžecima pobjedu potpisali Leao i Salemakers.

Milan u četvrtfinalu čeka boljeg iz duela Lacija i Udinezea.

A Fiorentina je u meču sa čak sedam golova i dva crvena kartona nadigrala Napoli u Napulju - 5:2.

Dva puta je vodila (Vlahović i Biragi), domaćin u sudijskoj nadoknadi odveo meč u produžetke (pođagali su Mertens u prvom dijelu i kasnije Petanja), ali s igračem manje nije mogao u nastavku već je u dodatnih pola sata primio tri gola.

Veliki trijumf "violi" su donijeli Venuti, novajlija Pjontek i Male.

Fiorentina će u četvrtfinalu igrati sa Atalantom, koja je juče eliminisala Veneciju (2:0).