Levandovski 300, Miler 150: Bajern dominirao u Kelnu

Poljak postigao het-tri za 300. gol u Bundesligi, Miler podijelio 150. asistenciju

4881 pregleda 1 komentar(a)
Miler brojao do 150. Leva do 300, Foto: Reuters

Poljak Robert Levandovski ne prestaje da pomjera granice, a njegov Bajern je slavio na terenu najvećeg neprijatelja - u Kelnu 4:0.

Levandovski je upisao het-trik i stigao do brojke od 300 golova u Bundesligi.

Upisao je 34 pogotka u 27 nastupa za Bajern ove sezone, od čega 23 u Bundesligi, u kojoj predvodi listu strijelaca ispred Patrika Šika sa 18 golova.

Poljak je pogađao u 9. minutu, 62, i 74. Kod prvog gola asistent je bio Tomas Miler, koji je imao završni pas i kod gola Tolisoa u 24. minutu, pa je njemački napadač došao do cifre od 150 asistencija .

On igra od avgusta 2008. godine i u tom periodu samo je Mesi podijelio više asistencija - 180 - u pet najjačih liga.

U derbiju se Menhengladbah okliznuo na svom terenu protiv Bajera i izgubio sa 2:1.

Time je poništio veliku pobjedu na startu drugog dijela u Minhenu protiv Bajerna.

Andrih (51), Šik (71), su donijeli veliku prednost "farmaceutima", poraz je samo ublažio Elvedi (81).

Lajpcig je odlično odigrao i drugi proljećnji duel, pošto je slavio u Štutgartu (2:0), Majnc je dobio Bohum sa 1:0, a Union Berlin je bi bolji od Hofenhajma (2:1).

Herta je bez povrijeđenog Jovetića odigrala bez golova u Volfsburgu.