Brajton zna kako sa Čelsijem, "plavci" četiri meča bez pobjede u ligi

Brajton - Čelsi 1:1

4157 pregleda 0 komentar(a)

Krajem godine Čelsi je u 20. kolu Premijer lige ugostio Brajton i u prvom minutu sudijske nadoknade ostao bez pobjede.

Dvadesetak dana kasnije isti rivali odigrali su još jednu utakmicu, ovog puta je Brajton bio domaćin, a meč je završen identičnim rezultatom kao i u Londonu - 1:1.

Čelsi je na "Ameksu" poveo u 28. minutu - napad "plavaca" je dugo trajao, da bi na kraju Hakim Ziješ raspalio sa dvadesetak metara i postigao pogodak.

Brajton je najprijatnije iznenađenje u ligi ove sezone, a večeras je do izjednačenja došao u 60. minutu nakon kornera i sjajnog udarca glavom Vebstera.

Čelsi je vezao četiri meča bez pobjede u Premijer ligi, što je najduži niz od dolaska Tomasa Tuhela prošle godine. Zanimljivo niz je počeo upravo protiv Brajtona na "Stamfordu", a nastavio se protiv Liverpula, Mančester sitija i večeras upravo Brajtona.

Brajton nakon večerašnjeg meča ima 29 bodova i zauzima devetu poziciju, dok je Čelsi na trećem mjestu sa 44 poena.