Iznenađenje u Njemačkoj i oproštaj aktuelnog osvajača: Dortmund eliminisan iz Kupa

"Milioneri" izgubili na gostovanju Sent Pauliju 2:1

4983 pregleda 0 komentar(a)

Prvi put nakon 2007. godine u četvrtfinalu Kupa Njemačke neće igrati Bajern Minhen ili Borusija Dortmund.

Bavarci su eliminisani u oktobru u šesnaestini finala nakon ubjedljivog (5:0) poraza od Borusije Menhengladbah, dok su "milioneri" večeras u osmini finala ovog takmičenja izgubili u gostima od Sent Paulija 2:1.

Dortmund je aktuelni osvajač ovog takmičenja, a večeras je na poluvremenu imao dva gola minusa. Sent Pauli je poveo poslije četiri minuta preko Amanjidea, koji je uz dosta sreće postigao pogodak, da bi pet minuta prije kraja prvog poluvremena Aksel Vitsel postigao autogol.

Dortmund je u nastavku smanjio, strijelac je bio Erling Haland iz penala, a nakon toga se rezultat nije mijenjao.

U četvrtfinale su se plasirali još Bohum, Karslrue i HSV.