Bajernu derbi i vrh tabele, Borusija Dortmund izgubila u Hanoveru

Hames Rodriges, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.10.2017. 18:43h

Bajern je novi lider Bundeslige. Bavarci su sa lakoćom slavili u derbiju protiv Lajpciga na "Alijanc areni" i iskoristili su novi kiks Borusiej Dortmund da se usame na čelu tabele sa 23 boda.

Za razliku od međusobnog duela u sriejdu u Kupu Njemačke koji je Bajern dobio tek penalima iako su od 53. minuta imali igrača više zbog isključenja Nabi Keite, i danas je Lajpcig ostao sa igračem manje i to već u 13. minutu akda je kapiten Vili Orban nepropisno zaustavio Robena u kontri.

Бавария - РБ Лейпциг от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Sve je potom bilo riješeno nakon vodećeg gola Hamesa Rodrigesa u 19. minutu.

Borusija Dortmund poražena je u Hanoveru. "Milioneri" su na gostovanju sjajnom Hanoveru polekli nakon isključenja mladog Francuza Zagadua, i odmah su iz slobodnog udarca primili gol.

Ганновер - Боруссия Д от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Bajer je nakon preokreta pobijedio Keln, dok je Hopfenhajm vodio na sbom terenu na poluvremenu utakmice sa Menhengladbahom, koji je u nastavku velikim preokretom došao do tri boda.

Samo je utakmica u Gelzenkirhenu tzavršena bez pobjednika, pošto ej Šalke primio gol u trećem minutu nadoknade, a striejlac za "vukove" bio je Divok Origi.

Dortmund ima 20 bodova, dok je Lajpcig treći sa 19 bodova.

Rezultati:

Bajer - Keln 2:1 (Bejli 54, Bender 74 - Girasi 23)

Hanover - Borusija D. 4:2 (Žonatas (penal) 20, Bebu 40, 87, Klaus 60 - Zagadu 27, Jarmolenko 53)

Herta - Hamburger 2:1 (Štark 17, Rekik 50 - Arp 73)

Hofenhajm - Borusija M. 1:3 (Demirbaj 25 -Azar 61, Ginter 79, Vestergor 82)

Šalke - Volfsburg 1:1 (Bentaleb (penal) 43 - Origi 90+3)

Bajern - Lajpcig 2:0 (Hames Rodriges 19, Levandovski 38)