Mesi i Barsa osvojili i baskijsku tvrđavu, Atletiko opet nemoćan protiv Viljareala

Mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.10.2017. 22:34h

Nakon 10 kola, Barselona ima skor od devet pobjeda i jednog remija, a Leo Mesi učinak od 12 golova.

Pogotkom sjajnog Argentinca, Katalonci su načeli baskijsku tvrđavu, a na kraju slavili 2:0, u meču u kome je Atletik imao dvije velike šanse u prvom poluvremenu, kod rezultata 0:0.

Mesi je, međutim, imao najveću, kada je zaobišao i golmana Kepu, a onda sa dva metra pogodio stativu.

U 36. minutu je postigao vodeći gol, nakon asistencije Albe, preciznim udarcem u suprotni ugao.

Bio je to njegov 70. gol na posljednjih 67 mečeva!

U posljednjim trenucima meča konačan rezultat postavio Paulinjo.

Atletiko i Viljareal igrali su 1:1 u uzbudljivom meču na "Vanda metropolitanu".

Mnogo više razloga za zadovoljstvo imaju gosti, koji su do boda stigli u 81. minutu, golom Karlosa Bake, nakon kornera.

"Kolćonerosi" su poveli pogotkom Anhela Koree 20 minuta ranije, ali nisu uspjeli da prekinu negativan niz protiv "žute podmornice", koju nisu pobijedili na posljednjih pet međusobnih mečeva.

Atletiko je neporažen poslije 10 kola, ima po pet pobjeda i pet remija.

Stefan Savić je odigrao 90 minuta i bio najbolji pojedinac u odbrani domaćina, i jedan od najboljih aktera utakmice.

Pobjedom Valensije u gostima protiv Alavesa sa 2:1, otvoren je program 10. kola Primere.

Valensija je upisala šesti uzastopni trijumf u Primeri, a ukupno sedmi.

Ekipa Marselina Garsije Torala povela je golom Simonea Zaze u 34. minutu na asistenciju Andreasa Pereire, da bi Aleksis u 49. donio izjednačenje Alavesu.

Gosti su od tog trenutka počeli s još ofanzivnijom igrom, a poslije propuštene prilike u 53. minutu, Alaves je umalo na drugoj strani stigao do preokreta, ali Munir El Hadadi nije uspio da savladao golmana Valensije.

U 65. minutu defanzivac Alavesa Rodrigo Eli je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija pokazao na bijelu tačku. Rodrigo je bio siguran izvođač najstrože kazne koja je Valensiji donijela pobjedu.

Valensija sada ima 25 bodova, četiri manje od lidera Barselone.