Real preokretom do četvrtfinala, Barsa u Baskiji predala krunu

Katalonci pali poslije produžetaka, "kraljevski klub" na isti način eliminisao Elće

11351 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 21.01.2022. 00:05h

Real Madrid se mučio sa Elćeom, a da bi došao do četvrtfinala Kupa kralja je morao da prođe pakao koji je tajao 120 minuta.

Nakon 0:0 u regularnom dijelu, u dodatnih pola sata su viđena tri gola - 2:1 i jedan crveni karton.

Real je odmah na startu produžetaka ostao bez isključenog Marsela, a kada je Gonsalo Verdu u 103. minutu pogodio za prednost domaćina djelovalo je da je "kraljevski klub" na koljenima.

Ali, moć velikana se nikada ne potcjenjuje.

Ekipi Karla Anćelotija su prolaz donijeli igrači kojima ne ide baš najbolje ove sezone - Isko je poravnao u 108, a Eden Azar potpisao preokret u 115. minutu.

A Barselona, aktuelni osvajač Kupa, u Baskiji je predala krunu.

Atletik Bilbao je savladao Katalonce 3:2 čime je kompletirao listu učesnika četvrtfinala.

Iker Munian je već u 2. minutu pogodio za domaćina, izjednačio je Feran Tores, da bi Injigo Martines u 86. vratio prednost domaćinu.

Barsa se, ipak, nije dala - u sudijskoj nadoknadi je preko Pedrija izborila produžetke u kojima je zbog povrede ostala bez tek oporavljenog Ansua Fatija.

A onda, Đordi Alba je skrivio penal koji je u gol vrijedan prolaska pretvorio Muniain.

Atletik se u četvrtfialu (žrijeb je danas) pridružio Real Madridu, Sosijedadu, Valensiji, Betisu, Rajo Valjekanu, Majorki i Kadisu.