Valensija vodila 2:0, a onda je Mesi spasao bod za Barselonu

Leo Mesi postigao anulirao vođstvo Valensije od dva gola, ali Katalonci nisu mogli do preokreta
574 pregleda 0 komentar(a)
Leo Mesi u prodoru na gol Valensije, Foto: ALBERT GEA
Ažurirano: 02.02.2019. 20:47h

Barselona je remizirala na Kamp Nou sa Valensijom 2:2, ali je mogla gore da prođe pošto su gosti vodili 2:0, u meču 22. kola španske Primere.

Povela je Valensija golom Gameira, nakon odlične kontre i asistencije Rodriga.

Na 2:0 je povisio Pahero iz penala.

Tada je na scenu stupio Lionel Mesi, koji je sa dva gola donio remi Kataloncima.

Prvo je pogodio iz penala, nakon faula nad Semedom.

U 64. minutu pogodio je neodbranjivo sa 20 metara.

Argentinac je tako u devet uzastopnih utakmica bio strijelac.

Mesi je prvi strijelac lige sa 21 golom u 22 utakmice. Iza je njegov klupski kolega Luis Suares sa 15 golova.

Barselona je večerašnjim remijem prekinula niz od osam pobjeda. Prva je na tabeli sa 50 bodova, šest više, ali i utakmicom više od drugoplasiranog Atletiko Madrida. Atletiko u nedjelju igra protiv Betisa.

Valensija je 12. put u prvenstvu odigrala neriješeno i zauzima sedmo mjesto na tabeli sa 30 bodova.

U posljednjem meču dana, Selta je na svom terenu pobijedila Sevilju sa 1:0. Jedini gol postigao je Okaj Jokušlu u 73. minutu.

Selta je prekinula niz poraza i posle šeste prvenstvene pobjede zauzima 14. mjesto na tabeli sa 24 boda. Sevilja je pretrpjela treći poraz u posljednje četiri utakmice i četvrta je na tabeli sa 36 bodova.

Ranije danas Levante i Hetafe odigrali su neriješeno 0:0, dok je Real Sosijedad pobijedio Atletik Bilbao sa 2:1.