Dortmund bez greške, Bajer silovit

Borusija Dortmund slavila u Hofenhajmu, prosjek Holanda više od gola po utakmici

1607 pregleda 2 komentar(a)
Holand izbrojao do 80 u "žuto-crnom" dresu, Foto: REUTERS

Borusija Dortmund slavila je u Hofenhajmu sa 3:2, u utakmici 20. kola. "Milioneri" su tom pojedom prišli na svega tri boda zaostatka u odnosu na lidera, Bajern, Bavarci imaju utakmicu manje.

Dortmund je poveo preko Erlinga Holanda već u 6. minutu, što je 80. gol Norvežanina u 79. utakmici u dresu "milionera".

Karamarić je izjednačio u nadoknadi poluvremena, jubilarnim 100. golom u 206 nastupa za Ajntraht (ima i 44 asistenciej), a u nastavku su Rojs i autogol Rauma donijeli dva gola prednosti gostima.

Domaćin je samo uspio da smanji preko Rutera.

Bajer Leverkuzen je sa čak 5:1 dobio Augsburg, iako se nije upisao drugi strijelac Bundeslieg ove sezone Patrik Šik. Čeh je ostao na 18 pogodaka a njegovu ulogu preuzeli su Musa Diabi koji je postigao het-trik, te strijelac prvog gola Belarabi dok je kanonadu završio Lukas Alario. Za goste je pogodio Mejer.

A Borusija Menhengaldbah nastavlja po sistemu toplo-hladno, a danas se smrzla protiv Uniona na svom terenu - 2:1. Oba gola za goste postigao je Kruze, za domaćina je strijalc bio Kone.

Frajburg je dobio kod kuće Štutgart sa 2:0, Grojter Firt je napokon upisao i drugi trijumf, nad Majncom - 2:1.