Palas prijetio, ali Liverpul uzeo tri boda, kiks Arsenala, Lesteru bod protiv Brajtona

Arsenal igrao bez golova sa Barnlijem, Lester i Brajton takođe podijelili bodove - 1:1

3421 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje igrača Liverpula, Foto: Reuters

Fudbaleri Liverpula iskoristili su jučerašnji kiks Mančester sitija, savladali danas u gostima Kristal Palas 3:1 i aktuelnom šampionu prišli na devet bodova zaostatka, uz utakmicu manje.

"Redsi" su već u prvom poluvremenu imali dva gola prednosti - prvo je u 8. minutu pogodio Virdžil van Dajk, a u 22. je gol postigao i Aleks Okslejd-Čembrlen. Asistent kod oba pogotka bio je Endi Robertson.

Domaći su imali sjajne prilike u prvom dijelu preko Matete i Olisea, ali je dobar na golu bio Alison.

Početkom drugog poluvremena sjajnu šansu je propustio Šlup, a onda je Kristal Palas smanjio preko Eduara.

"Orlovi" su odlično igrali danas, šansu je imao i Anderson, u finišu je probao ponovo Olise, da bi u 90. minutu Liverpul stigao i do trećeg pogotka, a strijelac je bio Fabinjo, koji je realizovao penal. Prethodno je u šesnaestercu oboren Žota, a arbitar Kevin Frend prvo pokazao da se igra nastavi, da bi nakon gledanja snimka promijenio odluku.

Fudbaleri Barnlija priredili su iznenađenje i odigrali bez golova u gostima sa Arsenalom, a bodove su podijelili i Lester i Brajton.

Duel na "King Paueru" završen je 1:1. Gol za "lisice" postigao je Patson Daka, dok je konačan rezultat postavio Velbek.