Sumnjiva odluka i sjajan pogodak Mazrauija: Ajaks slavio u derbiju i vratio se na 1. mjesto

Ajaks nakon ove pobjede ima dva boda više od današnjeg rivala

3760 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje igrača Ajaksa, Foto: Printscreen

Derbi 20. kola holandskog šampionata pripao je Ajaksu - "kopljanici" su danas u gostima savladali PSV 2:1 i ponovo se vratili na prvo mjesto na tabeli.

Ajaks je i u prvom dijelu sezone savladao PSV, a tada je u Amsterdamu bilo 5:0.

Gosti su na "Filips" stadionu poveli u 34. minutu, preko Brajana Brobija, kojem je asistirao Dušan Tadić. PSV je izjednačio poslije osam minuta igre u drugom poluvremenu, a strijelac je bio Mario Gece, da bi u 74. minutu nakon timske akcije sjajan pogodak postigao Mazraui.

Ipak, prije Mazrauijevog pogotka desila se sporna situacija - Dejliju Blindu je pobjegla lopta uz lijevu aut liniju i napustila granice igrališta, čini se, cijelim prečnikom. Potom su sudije u VAR sobi gledale snimak, vijećale i na kraju je pogodak priznat.

Inače, nakon utakmice Mazraui je rekao da će na kraju sezone, nakon 16 godina, napustiti Ajaks.

"Igrao sam ovdje 16 godina i mislim da je pravo vrijeme da idem", kazao je strijelac pobjedničkog pogotka, koji je ponikao u klubu.