Tunis i Burkina Faso u četvrtfinalu, Nigerija eliminisana

Upravo ove dvije selekcije čine prvi četvrtfinalni par na Afričkom kupu nacija

6744 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Tunisa i Burkine Faso plasirali su se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija.

Tunis je večeras priredio iznenađenje, savladao (1:0) i eliminisao Nigeriju, koja je u grupnoj fazi zabilježila sve tri pobjede.

Jedini gol za Tunis postigao je Msakni u 47. minutu. Šutirao je sa oko 25 metara, ali je golman Nigerije, Okoje morao bolje da reaguje.

Nigerija je do kraja meča igrala sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Aleks Ivobi.

A Burkina Faso je nakon penala eliminisala Gabon. U regularnom dijelu bilo je 1:1 - Burkina Faso je povela golom Traorea, a onda je Gira u prvom minutu sudijske nadoknade postigao autogol i uveo meč u produžetke.

U produžecima nije bilo golova, da bi u penal seriji igrači Burkine Faso dva puta bili neprecizini, a igrači Gabona tri puta.

Upravo će se Burkina Faso i Tunis sastati u četvrtfinalu.