Vahini "lavovi" idu dalje, projektil Hakimija (VIDEO)

Maroko preokrenuo protiv Malavija (2:1) za plasman u četvrtfinale Kupa nacija

6084 pregleda 1 komentar(a)
Vahid Halilhodžić i Ašraf Hakimi, Foto: Reuters

Fudbaleri Maroka pobedili su selekciju Malavija sa 2:1 i se plasirali u četvrtfinale Afričkog kupa nacija.

Malavi je poveo već u sedmom minutu, sjajnim i neobičnim pogotkom Mhange, ali su "Lavovi Atlasa", koje vodi bosansko-hercegovački stručnjak Vahid Halilhodžić, preokrenuli rezultat.

Prvo je napadač Sevilje Jusef En-Nesiri izjednačio u drugom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.

Trijumf Maroku donio je bek Pari Sen Žermena Ašraf Hakimi sjajnim udarcem iz slobodnog udarca u 70. minutu.

Maroko će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika sjutrašnjeg duela u kojem će se sastati Obala Slonovače i Egipat.

Ko god prođe - igraće se veliki derbi u četvrtfinalu.

Poznata su već dva para četvrtfinala, a to su Burkina Faso - Tunis i Gambija - Kamerun, dok će Senegal igrati protiv boljeg iz duela Mali - Ekvatorijalna Gvineja.