"Persijske zvijezde" idu na Mundijal: Željko Petrović sa Irakom poražen u Teheranu

Jedini gol za Iran je postigao napadač Porta Mehdi Taremi

5811 pregleda 0 komentar(a)

Crnogorski trener Željko Petrović je poražen sa Irakom u prvoj utakmici kvalifikacija za Mundijal od kada je na klupi naslijedio Dika Advokata.

Bolji od Iraka je u bio bolji veliki rival Iran - slavio je u Teheranu rezultatom 1:0 i matematički osigurao put u Katar u novembru ove godine.

Domaćin je dominirao 90 minuta, imao i mnogo šansi, a momenat odluke se dogodio u 48. minutu kada je mrežu zatresao Mehdi Taremi, napadač Porta.

Irak nakon sedam kola kvalifikacione grupe A ima četiri boda - ima četiri remija i tri poraza, slabija je samo Sirija...

Petrovićev tim je prošle sedmice u prijateljskom meču savladao Ugandu 1:0, prije toga je u tri meča na Arapskom kupu i upisao dva remija i poraz.