Kamerun i Burkina Faso idu u polufinale

"Neukrotivi lavovi" slavili rezultatom 2:0 protiv Gambije, Burkina Faso iznenadila Tunis (1:0).

10843 pregleda 0 komentar(a)

Kamerun i Burkina Faso prvi su polufinalisti Kupa afričkih nacija.

"Neukrotivi lavovi", domaćini turnira, eliminisali su Gambiju sa 2:0, a otpor borbenog protivnika su slomili u drugom poluvremenu.

Oba puta je mrežu tresao napadač Liona Karl Brilijant Toko Ekambi - u 50. i 57. minutu.

Kamerun juri šestu titulu prvaka Afrike, a u polufinalu čeka pobjednika sjutrašnjeg derbija četvrtfinala između Maroka i Egipta.

Fudbaleri Burkine Faso takođe su prošli u polufinale, nakon što su pobijedili Tunis sa 1:0.

Strijelac pobjedonosnog gola za Burkinu Faso bio je Dango Uatara u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Burkina Faso je od 82. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio upravo strijelac jedinog gola na meču. Burkina Faso će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Senegal - Ekvatorijalnaa Gvineja.

Najveći uspjeh do sada Burkina Faso je ostvarila 2013. u Južnoj Africi, kada je stigla do finala Afričkog kupa nacija, u kome je poražena od Nigerije. Na prvenstvu u Gabonu 2017, Burkina Faso je osvojila treće mjesto.

Sjutra će biti kompletirani parovi polufinala nakon okršaja Egipta i Maroka (16 časova) i Senegala i Ekvatorijalne Gvineje (20).