Presuda za penala: Rudar minimalno poražen od Kolosa

Presudala je pala pet minuta prije kraja, kada je lopta pogodila Predraga Kašćelana u ruku, a Totovickij pogodio sa bijele tačke.

4421 pregleda 2 komentar(a)

Treća utakmica u Antaliji, prvi poraz - fudbaleri Rudara izgubili su danas od ukrajinskog Kolosa, tima zvučnog imena, ali i solidnih igračkih kvaliteta (1:0).

Pljevljaci su prethodno pobijedili gruzijski Dinamo Kutaisi sa 2:1 i remizirali 1:1 sa posljskim LSK Lođom, dok je zbog nevremena odložen meč protiv bugarskog sastava Beroe.

Zaslužen trijumf Kolosa, osmoplasirane ekipe ukrajinske Premijer lige, tima koji je za samo pet godine iz amaterskog nivoa stigao do elite.

Sjajni golman Jasmin Agović držao je Pljevljake rezultatski "u životu" u prvom poluvremenu, a malo je nedostajalo da njegova zamjena, mladi Vlado Vojinović odbrani penal u finišu.

I Rudar je imao svoje prilike, a najbolju je propustio Ognjen Gašević u 41. minutu.

Naredni meč u Antaliji izabranici Rada Petrovića igraće sa Dinamom iz Kijeva, redovnim učesnika Lige šampiona i jednim od najvećih klubova istočne Evrope.

Protiv Kolosa su počeli Agović, Kašćelan, Krneta, Prekončević, Kasalica, A. Golubović, Peličić, Gašević, Živković, Popović i Striković, a ušli su M.Golubović, Čavor, Banović, Čepić, Matsui, Ernec, Krstonijević i Bojović.