Žiru junak "rosonera": Milan nakon preokreta srušio Inter

Francuz s dva gola u samo tri minuta donio trijumf svojoj ekipi

14391 pregleda 0 komentar(a)

Ishod milanskog derbija je otvorio šampionat - Milan je savladao Inter i prišao mu na bod, isto može da uradi i Napoli ako u nedjelju slavi u Veneciji.

Derbi dela Madonina je imao pečat prekaljenog golgetera Olivijea Žirua, koji je u samo tri minuta sa dva pogotka donio preokret i pobjedu "rosonerima" - 2:1.

Aktuelni šampion je dominirao u prvom poluvremenu i iskoristio jednu od četiri velike šanse - mrežu je zatresao Ivan Perišić poslije kornera Hakana Čalhanoglua.

Inter je imao rezultat, igru, potpunu kontrolu, a u nastavku kao da je od svega toga odustao.

Ulazak Braima Diasa umjesto Frenka Kesija je ubrzao ritam Milana i energičnija igra ekipe Stefana Piolija je naplaćena u periodu od 75. do 78. minuta.

Žiru je prvo iz peterca matirao Samira Handanovića, i to u napadu u kojem je prvo napravio čist faul, a onda i sa desetak metara kada je utisak da je slovenački golman morao bolje da reaguje.

Milan je prvi put još od februara 2004. slavio u gradskom derbiju nakon preokreta.

Inter ima meč manje od gradskog rivala, a u narednom kolu gostuje u Napulju.