Bajern koristi ubitačan napadački tandem u pohodu na 10. uzastopnu titulu

Miler i Levandovski se ne zaustavljaju. Poljak u pobjedi nad Lajpcigom postigao već 35 golova za Bajern ove sezone

10031 pregleda 2 komentar(a)
Miler i Levandovski rešetaju redom, Foto: Reuters

Bajern je uspješno obavio zadatak. U derbiju na "Alijanc areni" savladao je Lajpcig sa 3:2, i uz utakmicu više stekao devet bodova prednosti nad najbližim pratiocem Borusijom Dortmund.

Bajern je poveo pogodkom Tomasa Milera već u 12. minutu. To je njegov treći gol uz pet assitencija u šest posljednjih utakmica.

Uporni gosti se nijesu predavali, urodilo je to plodom u 21. minutu kada je na asistenciju Lajmera izjednačio Andre Silva.

Ipak, na poluvremenu je vodio Bajern, pošto je gol-mašina Robert Levandovski iskoristio asistenciju Komana minut prije odlaska na pauzu. To je ove sezone čak 35. gol Poljaka u 29 utakmica za Bajern u svim takmičenjima.

I u nastavku tempo nije padao, opet je Lajmer asitirao a Kristijan Nkunku u 53. minutu opet izjednačio.

Samo pet minuta kasnije hrvatski reprezentatiavac Joško Gvardiol je autogoolom psotavio konačan rezultat.

Bilo je potom velikih šansi na obje strane, ali su golmani Manuel Nojer i Peter Gulači odlično branili.