Dijas debitovao i zabrinuo Klopa, vratio se Eliot i postigao gol, Liverpul se plasirao u 5. kolo FA kupa

Strijelci za "redse" Žota, Minamino i Eliot, gol za goste postigao kolvil

3821 pregleda 0 komentar(a)
Van Dajk i Minamino, Foto: Reuters

Fudbaleri Liverpula savladali su danas na "Enfildu" Kardif 3:1 i plasirali se u 5. rundu FA kupa.

"Redsi" su od starta bili dominantni, a sva tri pogotka postigli su u drugom poluvremenu.

Mrežu gostiju iz Velsa prvi je zatresao Diogo Žota u 53. minutu, nakon što je prekid izveo Trent Aleksander-Arnold.

Na 2:0 povisio je Takumi Minamino, nakon greške odbrane Kardifa, a treći pogodak postigao je Harvi Eliot. Inače, Eliot je danas odigrao prvu utakmicu od 12. septembra prošle godine. Tada se povrijedio na utakmici sa Lidsom.

Konačan rezultat postavio je Kolvil u 80. minutu.

Na današnjem meču prvi nastup u dresu Liverpula upisao je i kolumbijski fudbaler, Luis Dijas.

Dijas
Dijasfoto: Reuters

Dijas je u januaru stigao iz Porta, a na današnjoj utakmici je tokom jednog duela ostao da leži i da se žali na bol u koljenu. Potom je utrčala medicinska ekipa, ali povreda nije bila ozbiljnije prirode, pa je Dijas završio utakmicu.

Liverpul će u narednom kolu igrati protiv Noriča.