Zvižduci u Dortmundu: Težak poraz Borusije, ubjedljiva pobjeda Leverkuzena

9430 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobijedili su danas Borusiju u Dortmundu 5:2 u derbiju 21. kola Bundeslige.

Ovo je prvi put u istoriji da je Leverkuzen do pobjede u Dortmundu stigao postigavši pet pogodaka na jednom meču.

Sjajno prvo poluvrijeme viđeno je danas na "Signal Iduna parku" - Leverkuzen je poveo 11. minutu kada je autogol postigao Akandži, da bi Dortmund izjednačio pet minuta kasnije, a autogol je postigao Frimpong.

Do odlaska na odmor "farmaceuti" su postigli još dva pogotka, a strijelci su bili Virc i Andrih, koji je spektakularno zatresao mrežu.

U drugom poluvremenu golove za Leverkuzen postigli su Džonatan Ta i Musa Dijabi, dok je konačan rezultat postavio Tiges u finišu meča.

U ekipi Dortmunda nije bilo Erlinga Halanda, a "milioneri" su odigrali loš meč, u jednom momentu im je i publika zviždala, pa su na kraju zasluženo izgubili.

Dortmund je na drugom mjestu na tabeli sa 43 boda, pet više od Leverkuzena, koji je na trećem mjestu.