Senegal je prvi put šampion Afrike

Senegal poslije penal serije savladao Egipat 4:2, nakon 120 minuta nije bilo golova

12970 pregleda 1 komentar(a)
Radost igrača Senegala, Foto: Reuters

Fudbaleri Senegala savladali su večeras nakon izvođenja penala Egipat 4:2 i osvojili Afrički kup nacija.

U regularnom dijelu i produžecima nije bilo golova.

Penal seriju pogledajte ovdje.

Junaci su golman Mendi, koji je odbranio penal Lašenu, kao i Sadio Mane, koji je postigao posljednji gol u penal seriji.

Osim Lašena, penal za Egipat promašio je i Abdelmonem, koji je pogodio stativu. Na drugoj strani neprecizan je bio Sar.

Senegal je već na startu utakmice imao penal, ali je golman Gabaski odbranio udarac Maneu u 6. minutu. Imali su Senegalci priliku da postignu pogodak i ranije riješe meč, ali je Gabaski blistao, odranio neke udarce i definitivno obilježio ovaj turnir.

Senegal je prvi put osvojio Afrički kup nacija, dok je Egipat ostao najtrofejnija selekcija, sa sedam pehara.

Inače Senegal i Egipat sastaće se opet u martu, kada je na programu plej-of za odlazak na Mundijal.

Domaćin narednog kontinentalnog turnira je Obala Slonovače, na ljeto 2023. godine.