Rudar poražen od kijevskog Dinama

Ukrajinski tim do pobjede stigao u finišu meča kada je gol postigao Vitinjo

6134 pregleda 3 komentar(a)
Detalj sa meča, Foto: FK Rudar

Fudbaleri Rudara poraženi su danas (1:0) od kijevskog Dinama u prijateljskom meču u Antaliji.

Ekipa iz Ukrajine u finišu je stigla do pobjede, a gol u 85. minutu postigao je Vitinjo.

Prvo poluvrijeme prošlo je u dominaciji Dinama. Ekipa Mirčee Lučeskog pokušavala je da preko bokova stigne do gola, ali promjene rezultata nije bilo.

Rudar je u par navrata imao sreće, ali je odigrao hrabro i discipilinovano i u nekoliko navrata opasno zaprijetio renomiranom protivniku. Najbolju priliku za Kijevljane imao je Kulač u 23. minutu, a za Rudar Matsui u 38. minutu.

Drugo poluvrijeme počelo je idealnom prilikom za Rudar. Popović je pronašao Živkovića, koji je šutirao, ali je golman Bojko dobro intervenisao.

U 72. minutu Dinamo je preko Šaprenka imao šansu, ali je Agović odlično reagovao. I onda u 85. minutu gol - lopta je poslije više odličnih pasova došla do Brazilca Vitinja, koji je preciznim udarcem uspio da pogodi nebranjeni dio mreže i postavi konačan rezultat.

Trener Rudara Rade Petrović izveo je sledeći sastav. Agović, Banović, Krneta, Čavor, Prekončević, Milija Golubović, Matsui, Gašević, Popović, Striković.

Igrali su još: Bojović, Kašćelan i Aleksa Golubović.