Kadeti preokretom do pobjede protiv BiH

Po olujnom vjetru na Starom aerodromu, momci Radovana Kavaje slavili 2:1, iako je Bosna povela već u 4. minutu

1355 pregleda 2 komentar(a)

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je Bosnu i Hercegovinu u Podgorici sa 2:1, u prvom od dva prijateljska duela.

Olujni vjetar na pomoćnom terenu FK Budućnost otežao je uslove za igru, ali su uprkos tome viđena tri gola - dva u prvih pet minuta, te pobjeda izabranika Radovana Kavaje.

Gosti su poveli u četvrtom minutu, golom Farisa Dževahirića, ali je već u sljedećem napadu Vuk Vlahović iskoristio asistenciju Andrije Petričevića za 1:1.

Do pobjede, naša selekcija stigla je u 72. minutu, prelijepim golom Luke Baštrice iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara.

"Ova utakmica je bila prava prilika da vidimo kolike su trenutne mogućnosti igrača koji su tu, pogotovo jer smo igrali sa veoma kvalitetnom ekipom. Ipak, uslovi za igru nijesu bili najbolji, pa i to utiče na konačni utisak. Pred nama je svakako dosta posla kada je riječ o mnogim segmentima igre i nadam se da će ova reprezentacija sazrijevati u narednom periodu kroz što više utakmica i kampova, kako bismo dostigli željeni nivo igre", rekao je selektor Radovan Kavaja za sajt FSCG.

Naredni meč ove dvije reprezentacije odigraće u četvrtak 10. februara, sa početkom u 11 časova.

CRNA GORA - BOSNA I HERCEGOVINA 2:1

Podgorica - Pomoćni teren FK Budućnost. Sudija: Ivan Šarac (Crna Gora). Strijelci: Vlahović u 5. i Baštrica u 72. minutu za Crnu Goru, Dževahirić u 4. minutu za BiH. Žuti kartoni: Akšabanović, Đukić (Crna Gora), Vasiljević (Bosna i Hercegovina).

Crna Gora: Tomaš Đurović, Aleksa Globarević (od 41. Balša Raičević), Vojislav Jokić (od 41. Maksim Đukić), Zarija Mugoša (od 41. Stefan Durković), Lazar Martinović (od 41. Igor Jokanović), Vuk Vlahović (od 41. Bećir Akšabanović), Miloš Maraš (od 41. Luka Baštrica), Andrija Petričević (od 41. Vasilije Babović), Luka Kruščić (od 41. Petar Jauković), Vuk Vukmanović (od 41. Nikola Balević), Aleksa Vlahović (od 41. Matija Nikčević).

Bosna i Hercegovina: Mladen Jurkaš, Ivan Kraljević (od 78. Admir Gojak), Petar Đukanović, Amar Ibrišimović (od 78. Đorđe Zekić), Jusuf Terzić, Ensar Murić (od 78. Nikolas Zoran), Andrej Mičić (od 61. Luka Vasiljević), Dušan Petrović, Faris Dževahirić (od 23. Sanin Mešić), Mahir Bešić (od 41. Vuk Ćorić), Bakir Koso (od 61. Anel Adžem).