Kišna, hladna noć u Barnliju: Junajtedu samo bod, Lampard nije pokrenuo "karamele"

Vest Hem nakon pobjede (1:0) protiv Votforda preuzeo četvrto mjesto od Mančester junajteda

7662 pregleda 1 komentar(a)
Detalj sa utakmice Barnlija i Junajteda, Foto: Reuters

Mančester junajted je u petak senzacionalno eliminisan iz FA kupa, večeras je otišao na gostovanje Barnliju sa željom da popravi utisak, ali je na kraju osvojio samo bod.

Meč je završen 1:1, Junajted je samo nastavio sa blijedim partijama...

Menadžer "đavola" Ralf Rangnik je izveo sastav bez Kristijana Ronalda, Junajted je bio bolji rival u prvom dijelu, ali je u drugom poluvremenu Barnli uspio da izjednači i osvoji veliki bod u borbi za opstanak.

Mančester je poveo u 18. minutu - Rašford je ušao u šesnaesterac, proigrao Šoa, a engleski reprezentativac asistirao Polu Pogbi za vođstvo Junajteda.

Bio je ovo prvi Pogbin meč u Premijer ligi još od 24. oktobra prošle godine i utakmice sa Liverpulom kada je dobio crveni karton.

Barnli je izjednačio nakon dva minuta igre u drugom poluvremenu, a strijelac je bio Rodrigez.

Uveo je Rangnik nakon primljenog gola Ronalda, potom Lingarda i Elangu, pokušao da zaigra ofanzivnije, ali se Barnli odlično branio.

Barnli nakon večerašnjeg boda ostaje na posljednjem mjestu sa 14 bodova, Junajted je 5. sa 39.

Everton i nakon promjene menadžera i dolaska Frenka Lamparda nastavlja sa lošim izdanjima. "Karamele" su večeras poražene od Njukasla 3:1 i imaju tri boda više i utakmicu više od Noriča, koji je prvi ispod crte.

Everton je poveo u 36. minutu kada je Džamal Lasel postigao autogol. Minut kasnije Njukasl je izjednačio, a autogol je postigao Mejson Holgejt, da bi nakon pogotka Rajana Frejzera u 56. minutu domaćini preokrenuli.

Konačan rezultat postavio je Kiran Tripije poslije fenomenalnog slobodnog udarca u 80. minutu.

"Svrake" su nakon večerašnjeg trijumfa na 17. mjestu sa 18 bodova.

Pobjedu je ostvario i Vest Hem, koji je na domaćem terenu savladao ekipu Votforda 1:0.

Jedini gol za "čekićare" postigao je Džerod Boven u 68. minutu.

Vest Hem je na 4. mjestu, u zoni Lige šampiona sa bodom više i utakmicom više od Mančester junajteda.

Votford je na 19. poziciji sa 15 bodova i predstoji mu borba za opstanak.