Epski preokret Sautemptona, Siti rutinski, gol i dvije asistencije Kutinja

Odličan meč odigran u Londonu, Mančester siti se vratio na pobjednički kolosjek

5235 pregleda 2 komentar(a)
Slavlje igrača Sautemptona, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.02.2022. 22:59h

Spektakularan meč odigrali su večeras u Londonu Totenhem i Sautempton - Sparsi su vodili 1:0 i 2:1, ali su na kraju izgubili.

Sautempton je u 24. kolu slavio 3:2.

Totenhem je u 94. minutu izjednačio, ali je gol poništen, jer je Bergvajn bio u ofsajdu.

Sparsi su poveli poslije autogola Bednareka u 18. minutu, da bi pet minuta kasnije izjednačio Broja.

Totenhem je do novog vođstva došao preko Sona u 70. minutu, mada se čini da je ovom pogotku prethodio faul Emersona nad Brojom. Iz VAR sobe su potvrdili gol, a menadžer domaće ekipe, Antonio Konte ušao u verbalni sukob sa defanzivcem "svetaca" Bednarekom.

Tada su krenula uzbuđenja - u 78. minutu Broja je imao dobru šansu, ali je šutirao pored gola.

Nakon toga dva, gotovo identična pogotka. Minut nakon Brojine šanse Vord-Praus je centrirao, a gol postigao Eljunusi, da bi u 82. minutu strijelac bio Če Adams, nakon još jednog sjajnog centaršuta Vord-Prausa.

Sautemton se učvrstio na sredini tabele, Totenhem je propustio priliku da eventualnom pobjedom dođe na 5. poziciju i izjednači se sa Mančester junajtedom.

Mančester siti je savladao na domaćem terenu Brentford (2:0) i vratio se na pobjednički kolosjek nakon kiksa u prethodnom kolu.

Očekivano, šampion Egleske je imao inicijativu, stvarao šanse i u oba poluvremena postigao po gol.

U 40. minutu Rasmusen je u šesnaestercu oborio Sterlinga, a penal je realizovao Marez.

Konačan rezultat postavio je De Brujne u 69. minutu nakon velike greške golmana Brentforda, Raje.

Aston Vila i Lids su remizirali (3:3) u Birmingemu, a odličan meč odigrao je Felipe Kutinjo.

Brazilac, koji se u januaru vratio u Premijer ligu postigao je večeras gol, a imao je i dvije asistencije. Strijelac oba pogotka nakon asistencija Kutinja bio je Ramzi.

Za Lids je dva gola postigao Danijel Džejms, a strijelac je bio i Ljorente.

U finišu je Vila igrala sa igračem manje, jer je dva žuta kartona dobio Konsa.

Norič i Kristal Palas igrali su neriješeno - 1:1.